David Aguilar, 19letý student bioinženýrství na jedné z barcelonských soukromých univerzit, se rozhodl zpřístupnit umělé končetiny i lidem, kteří si je nemohou z finančních důvodů dovolit. Vyrobil proto plně funkční robotickou protézu z Lega.

„Jako dítě jsem byl v přítomnosti ostatních velmi nervózní, protože jsem byl jiný. Neodradilo mě to však od toho, abych věřil svým snům. Chtěl jsem se vidět v zrcadle stejně jako ostatní – se dvěma rukama,“ řekl David v rozhovoru pro Reuters. Na čtyři prototypy robotických paží od talentovaného španělského studenta se můžete podívat v naší galerii.

FOTO: Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky

Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Albert_Gea-Reuters-8Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Albert_Gea-Reuters-7Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Albert_Gea-Reuters-4Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Albert_Gea-Reuters-33Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Screenshot 2019-02-20 at 05.14.24
Další fotky
Lego, které mění životy. Student z oblíbené stavenice vyrobil plně funční robotickou náhradu ruky - Albert_Gea-Reuters-6

I když je David plně soběstačný jen s jednou rukou a bez jakékoliv pomoci, na světě podle něj existuje mnoho lidí, kteří se s podobnou situací neumějí tak dobře vypořádat. Student proto vyrobil už čtyři různé verze robotických paží, které postupně prezentuje na svém youtubovém kanálu. Každá z paží nese svoje vlastní označení, nejdříve písmena „MK“, po nich následuje pořadové číslo. Tady se Španěl nechal inspirovat u svého oblíbence Tonyho Starka AKA Iron Mana, můžete si tak všimnout nemalé podobnosti s obleky tohoto komiksového superhrdiny.

Michal Švehla

Sochařka opravila pochroumané tváře veteránů z 1. světové války. Prohlédněte si fascinující fotogalerii

Komentáře