Vše se neskutečně zrychluje, vyvíjí a mění. To platí nejen v technice a vědě, ale i v módě. V době, kdy vznikají pre kolekce kolekcí, není pochyb o tom, že trendy mají skutečně jepičí život. Představujeme vám kombinace, o kterých jste slyšeli, možná je viděli, ale neodvážili jste se je vyzkoušet. Teď přišel ten čas. Starý řád je mrtvý. Přichází doba, kdy platí pravidla anarchie.

A proč tak dobře fungují? Všechny zmíněné kousky jsou nadčasové, variabilní a podle nás i základními stavebními kameny šatníku každého muže. Právě tyto kombinace nejsou urputnou demonstrací nezávislosti a potřeby vystoupit z davu, ale důkazem, že se umíte uvolnit a dělat věci s vlastní invencí. A to se cení!

5 barev, ve kterých v zimě vyniknout mezi ostatními

Pro lepší muže

Ten zázrak se jmenuje kabát. Dobře střižený kabát funguje stejně jako oblek. Muž v něm vypadá dospěleji, seriozněji, navíc mu dělá širší ramena a obecně lepší figuru. Stejnou moc mají ty správné džíny. To jsou takové, které muži opticky protahují nohy a ano – dělají i hezký zadek.

Klasický rovně střižený kašmírový kabát, který denně nosíte do práce, můžete o víkendu vzít k slim džínám a vanskám. Bude to fungovat taky. Mužský a chlapecký princip se vyrovná, vzájemně se podpoří a odlehčí. Dvouřadý lehce projmutý armádou inspirovaný kabát podpoříte úzkými džínami a párem naleštěných chelsea boots. Proto říkáme: kabát pro všechny!

 

Jako Kanye West

Netvrdíme, že tuhle kombinaci vymyslel Kanye West, ale rozhodně byl první z těch, kdo ji vynesl a ukázal ji jako funkční v reálném životě mimo naleštěné stránky módních biblí. Řeč je o kombinaci sportovní mikiny a formálního kabátu. Jeho outfit, kdy zkombinoval kabát v barvě velbloudí kůže, šedou overzised mikinu s kapucí, trashové, světle modré džíny a luxusní perka je ikonický. A to už od roku 2015.


Suit & sneakers

Trend kombinující oblek a tenisky tu už nějaký ten rok je. Fashionisté toto prolínání stylů milují, puristé proklínají. Řadu mužů ale tohle míchání kultur oslovilo. Nejen aby udrželi tempo se světovými trendy, ale aby i lépe stíhali svůj vlastní život. Snad se shodneme, že nástrahy kluzkých dlážděných chodníků se mnohem lépe překonávají v teniskách než v oxfordkách s koženou podrážkou.

Tvar tenisky by měl volně navazovat na siluetu nohy. Tudíž vybírejte spíše úzké tenisky, na které mohou nohavice volně navazovat. Rozhodně žádné bujné basketbalové tenisky, které mají stejnou délku jako šířku. A raději vykrojené než kotníčkové.

 

Armáda v kanclu

A další porušování pravidel – armáda se setkává s officem. Od vzhledu naškrobeného právníka ve službách Jejího Veličenstva se opět vzdálíte, když přes oblek místo klasického kabátu přehodíte třeba parku. Samozřejmě pořád s vkusem. Stále platí, že svrchník musí být delší než sako a barevně by měl respektovat zbytek outfitu. Oranžovou péřovku s membránou si pořád nechte na Šumavu. Tam v ní budete za hvězdu.

Možná budete překvapení, jak vkusně a elegantně bude fungovat tolik oblíbený duffle coat v kombinaci s oblekem. Touhle změnou dochází ke zcivilnění obleku. Místo košile zkuste vzít rolák nebo dokonce mikinu. Není to nic, co tu nebylo. Je to jen nová vlna rebelství.

 

Myslete jinak

Dnes je to prakticky ikonická kombinace – džíny a rolák. Jasně – už chybí jen brýle a pár tenisek. Ale ne, nemusíte vypadat jako Steve Jobs. Už jenom tím, že místo bavlněného roláku zvolíte kašmírový, střihově užší džíny a na nohy hladká perka. Dostanete velmi stylově čistý outfit. Trochu starý dobrý osmdesátky. Kombinace džínů a roláku jako dobrý základ outfitu vám poslouží po většinu roku. Na podzim k nim budete oblékat sako, přes zimu kabát a na jaře džínovou bundu.

 

Formálně neformálně

Joggers neboli formální tepláky v sobě spojují ty nejlepší vlastnosti jak ze strany formálních kalhot, tak tepláků. Jsou pohodlné, hezky vypadají a dělají se v nejrůznějších verzích. A zdaleka se nemusí nosit jen v kombinaci s mikinou. Naopak. Zásadní kousky vyniknou nejvíce tehdy, pokud je kombinujete v rozporu s jejich primárním užitím. Blazer, který je též něco jako neformální verze saka, je pro joggers ideálním parťákem.

Připravil: Jiří Hofbauer

Boty, které nutně potřebuje váš podzimní a zimní šatník. Sorely trumfnou mráz i plískanici

Komentáře