Drtivá většina z nás bude asi během zimních měsíců nejraději sahat v šatníku po tmavých kouscích. Nějak to k tomu dešti, šedému počasí a následně sněhu sedí. Pastely, výrazné barvy a květinovými vzory vypadají rozhodně nejlépe v létě, ale ani teď nemusíte nosit jen khaki nebo navy. 

Tlumené a hluboké odstíny mají sílu celkově vylepšit zimní outfity a celkově vám pomoc vyniknout. Na každou stovku mužů v černých kabátech můžete být ten jeden, který bude svítit. A to nemusí být vždycky na škodu. Aby to bylo všechno přehlednější, můžete se vybírat podle odstínů oblíbeného alkoholu. (Nebo pít rovnou při nakupování. Na Praze 1 je sice zakázaná veřejná konzumace alkoholu, ale do Starbucks kelímku vám nikdo koukat nebude.)

Víno

Tato pánská sezóna začala elegantně přebírat tóny bordeaux a merlotu. Barva globálně nazývaná jako vínová je perfektní způsob, jak zimnímu šatníku dodat určitou dávku luxusu a mírné extravagance.

U nošení vínové je nejpodstatnější zdrženlivost. Kombinovaná vypadá nejlépe s navy, černou nebo maximálně kapkou šedé.  Bezpečná kombinace jsou černé kalhoty, temně šedý rolák a vínový kabát, ale můžete zvolit i umírněný kapesníček do klopy šedého saka, kožené rukavice nebo tašku, či uvolněnou parku, která je ideální k potrhaným džínům a teniskám.

Vlněný kabát, Hardy Amies. Seženete na oficiálních stránkách.

Bavlněné chinos, River Island. Seženete na oficiálních stránkách.

Mohérový smoking, The Kensington, Paul Smith.

Parka s falešnou kožešinou, River Island. Seženete na oficiálních stránkách.

Svetr z kombinace pleteniny a semiše, Stella McCartney, prodává The Lyst.

Barvy se kterými kombinovat: Černá, šedá, další vínová, koňak hnědá.

Vodka

Zimní bílá je něco, co sice nezačal Kanye, ale patří k největším propagátorům. Jakmile napadne sníh, nebo je pod nulou, proč si neobléknout trochu zajímavější světlý kus? A tím není myšlena jen bílá košile nebo tenisky. Naopak – kalhoty, svetry, dokonce kabát či bomber.

Světlá se nejlépe kombinuje se světlou, takže nejtmavší kus, který se světlým oblečením vzít, jsou džíny nebo černé boots. Sněhově bílá ale vypadá skutečně nejlépe jen v podobě triček a košil a proto na „těžkých“ kusech – kabáty a tak podobně – jděte do krémovějších či světle šedých částí palety.

Svetr, Topman. Info o ceně v obchodě.

Bomber z umělé kožešiny, Topman. Info o ceně v obchodě.

Vlněné kalhoty, River Island. Seženete na oficiálních stránkách.

Vlněný dvouřadový kabát, Acne Studios. Seženete na oficiálních stránkách.

Kožená bunda, Blackmeans, prodává Mr. Porter.

Barvy se kterými kombinovat: Krémová, šedá, černá, navy.

Absinth

Khaki parky nebo bombery jsou jedna věc, ale už také spadají do nebarevné kategorie. Nosí je tolik lidí, že do davu spíš zapadnete. Pojďte raději směrem hlubších a sofistikovanějších odstínů, jako je třeba smaragdová.

Dodat si trochu zajímavosti můžete pomocí kalhot nebo svetrů, ale největší sázka na jistotu je něco sametového.  Být konkrétnější, sametové sako. Nic nebude působit tak výrazně, gentlemansky a luxusně jako smoking v této barvě a materiálu. Perfektně reaguje se světlem a přesto nebudete vypadat jako páv.

Bomber, Takahiromiyashita The Soloist, prodává Mr. Porter.

Sametové smokingové sako, Tom Ford. Seženete na oficiálních stránkách.

Lakovaná kožená aktovka, Berluti. Info o ceně v butiku.

Kostkovaný blazer, Freemans Sporting Club. Prodává The Lyst.

Dvouřadový kabát, Massimo Alba. Prodává Mr. Porter.

Barvy, se kterými kombinovat: Tan, tlumená šedá, krémová.

Whisky / koňak

Hnědá je nejpodceňovanější barvou pánského šatníku. Krom kožených bot nebo tašek nepatří k nejoblíbenější, ale to vzniklo kvůli tomu, že spousta mužů má pocit, že nebudou vypadat dobře. Přitom hnědá má obrovský potenciál. Ne ale jen ta v zemských odstínech.

Jiskřivá a luxusní, asi jako pořádně vyzrálá skotská. Semišové bundy, trochu formálnější peacoat nebo i manšestrové kalhoty – ideální pro mírně retro look.

Bavlněný camel kabát, Vetements. Seženete na oficiálních stránkách.

Manšestrové kalhoty, Prada. Info o ceně v butiku.

Kožená bunda, Prada. Info o ceně v butiku.

Semišová bunda, AMI, prodává Mr. Porter.

Barvy se kterými kombinovat: Neutrální. Krémová, šedá, občas zafunguje i světle modrá.

Vintage šampaňské

Šampaňské nemusí mít pouze jemně nazlátlý odstín, určité druhy vintage ročníků přechází až do jantarova nebo bronzova. Ale stále lehčí než koňaková.

Oproti samostatné žluté nepatří k základním barvám ale má dostatečnou sílu, aby tak fungovala. Ve formě bomberu, bot nebo doplňků bude nejlepší ke casual outfitům, ale i k tmavě modrému obleku. Celkově je kombinace s navy vždycky vítězná, protože má specifický efekt. Nemusíte nad oblékáním přemýšlet a nějakou záhadou to sluší každému.

Nazouvací mokasíny, Gucci. Info o ceně v butiku.

Svetr, Gucci. Info o ceně v butiku.

Bavlněný kabátek, Fanmail. Prodává Mr. Porter.

Svetr, Calvin Klein. Info o ceně v butiku.

Barvy se kterými kombinovat: Navy, černá.

Co si pořídit jako základ ke všemu?

Klasické slim džíny, JBrand. Seženete na oficiálních stránkách.

Navy svetr, Ralph Lauren Purple Label. Info o ceně v butiku.

Kožené boots, Ten Points. Prodává Shoe Republic.

Komentáře