Podle posledních informací česká ekonomika začíná zpomalovat, což znamená, že firmy a fabriky budou propouštět nadbytečné a zbytečné zaměstnance, které zaměstnali během hospodářského růstu. Z toho vyplývá, že můžeme opět počítat s plnými úřady práce, kde je, jak dobře víme, velké utrpení trávit čas. Dnes si řekneme, co s tím dělat.

Bez práce jsou koláče

České HDP prý meziročně zpomalilo růst na 2,5 %. To vám neúspěšným lidem nic nenapoví, jenže někteří lidé pravděpodobně zbystří. Pravda je taková, že s velkou pravděpodobností začnou některé podniky propouštět své zaměstnance, kteří budou firmě neprospěšní nebo budou nadbyteční. To v překladu znamená, že se úřady práce znovu zaplní zbytečnými lidmi.

Proto bychom si měli povědět, jakým způsobem trávit čas a jak se chovat na úřadu práce.

1. Rozjeďte plátýnko nebo skořápky

Lidé na úřadu práce většinou makat nechtějí a jsou mnohem častěji náchylnější k hazardu než pracovití lidé, takže když rozjedete ve frontě některou z tradičních českých hazardních her, nikomu to vadit nebude. Mnozí se naopak velmi rádi přidají. Ke skořápkám potřebujete samozřejmě takzvaného „hejla“, který fiktivně vyhraje tučnou sumu. To přiláká ostatní zájemce o hru. To samé platí o plátýnku.

FOTO: 8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga

8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - 29708 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - fb8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - flickr8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - flickrr8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - funny mem
Další fotky
8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - funny memes8 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - funny-homeless-signs-198 bezdomoveckých nápisů, které dokážou vydělat na vodku a cíga - hms2

2. Zahrajte si ruskou ruletu

Tato oblíbená sebevražedná hra vznikla v Rusku. Ve frontě si můžete postupně zepředu dozadu podávat revolver, který bude mít v bubínku jeden náboj. Pak už jen bubínkem zatočíte, přiložíte ke spánku a stisknete spoušť. Kdo prohraje, toho paní uklízečka rozhodně mít ráda nebude. Tuto hru nedoporučujeme hrát například s klasickými poloautomatickými pistolemi bez bubínku.

3. Naučte se romsky nebo tančit čardáš

Úřednicím na „pracáku“ vše dlouho trvá, protože lidem, kteří nechtějí pracovat, neustále vnucují nějaké zaměstnání. Ve frontě máte možnost potkat lidi ze všemožných koutů, takže se jedná o velmi multikulturní prostředí. Využijte proto této situace a naučte se například základy romštiny. Nezapomeňte, že kolik umíte jazyků, tolikrát jste sociálním případem.

4. Poučte se od nepřizpůsobivých

V případě, že jste na úřadě práce nováčkem, doporučujeme si vyslechnout rady od starších a zkušenějších. Jsou mezi námi totiž i lidé, kteří dokázali strávit na úřadu práce i několik let, a od těch byste se měli učit. Vyzvídejte, jak nejlépe podojit sociální systém nebo jak dokázat, aby vás na žádné pracovní místo, kam vás pošle úřad práce, nevzali. Všechno jde, když se chce a když se vám makat nechce.

5. Najděte si nové kamarády

S velkou pravděpodobností zde potkáte lidi se stejnými zájmy, jako máte vy. Někteří tito lidé mají rovněž spoustu volného času, protože oficiálně nic nedělají a pouze se flákají. Využijte toho a seznamte se. Je dobré mít kamarády ze stejných poměrů, jako jste vy. Budete mít někoho, s kým můžete chodit na maty, popíjet grešláka nebo se jen tak flákat.

Ferrari Lakatoš

„Nutně jsem potřebovala peníze“ aneb 6 argumentů, proč si vaše holka zahrála v Rychlých prachách

Komentáře