Není nic horšího, než lidi, kteří si dávají předsevzetí nebo prochází od nového roku nějakou „zásadní“ hrozně viditelnou změnou, která je jako rozhodně dovede k úspěchu, spokojenosti a miliardám. No, spíš ne. Nový rok vám z hlavy zázračně nevymaže dlouholeté návyky na alkohol, nezdravé jídlo nebo prokrastinování. Možná jen na dopoledne po Silvestru, ale jinak se postupně vrátíte do starých kolejí.

Donutit se být produktivní nebo začít pravidelně cvičit je totiž náročnější, než začít používat krém. Jakmile patříte k těm, kteří taky nejsou úplně oběti pravidelnosti, i jen to, že si pořídíte několik věcí do koupelny může mít zcela nový efekt. Zaprvé, jakmile člověk do něčeho investuje, nechce to nechat ležet ladem. Soustřeďte se na to zásadní, co vám může ušetřit čas a taky vylepšit vzhled.

Holicí strojek

Klasické mokré holení je samozřejmě dobrá věc, ale z dlouhodobého hlediska není pro pleť úplně nejlepší. Sice je to dobrá exfoliace, ale postupem času vám bude přidávat roky. Navyknout si na holicí strojek může udělat velký rozdíl. Braun Series 9 je šetrný a zároveň účinný. Snímá hustotu vousů a má titanový zastřihovač HyperLift&Cut potažený zlatem. Díky technologii Wet&Dry je navíc schopen pracovat v jakémkoliv prostředí. Můžete si vybrat, zda se oholíte namokro, nasucho, s vodou, pěnou, gelem, nebo ve sprše. Navíc, stojánek na čištění vypadá v koupelně stylově.  Braun Series 7 je jemnější varianta, která se díky velké možnosti sklonu dostane kamkoliv. Na výběr pak samozřejmě máte z celé řady modelů od různých značek. Jejich přehled najdete například v tomto porovnání holících strojků.

 

Holicí strojek Braun Series 9 je k dostání na  www.alza.cz.

Holící strojek Braun Series 7, prodává Alza.cz.

Pánská mycí sada

Když máte čas od času „dámské“ návštěvy, budete se divit, jaký dojem dělá to, když máte v koupelně produkty z jedné sady. Vypadáte totiž spořádaně a jako že to byl přeci záměr, ne náhodná koupě někde na benzínce když jste se vracel z práce. Pokud dámské návštěvy nemáte, vy sám se alespoň můžete cítit dobře. Za nás vyhrává Versace Dylan Blue. Parfém je sám za sebe úžasný a psali jsme o něm, ale i zbytek sady voní jako nebe a má velmi estetický design.

Celá pánská sada Versace Dylan Blue obsahuje parfém, deodorant, aftershave balzám a koupelový olej. Prodává FAnn Parfumerie.

Začněte se starat o oči

Oči jsou první, které na vás prozradí únavu a věk. Kruhy, vrásky pod očima nebo téměř průhledná kůže jsou důkazy ponocování, zírání do počítače ale i kouření nebo alkohol. A přitom se to dá do určité míry řešit a je to jednoduché. Nemusíte chodit na injekce nebo laser, aby vaše oči vypadaly odpočatě. Když si do koupelny pořídíte jeden kvalitní krém na viditelné místo, stačí vám po sprše deset sekund na nanesení a za nějakou dobu vám ubere deset let.

Pánská linie Payot obsahuje i oční krém Regard. Oproti jiným přípravkům má neuvěřitelně lehkou texturu a okamžitě se vstřebá a na první pohled vypadají oči odpočatější. Můžete ho použít i jen tak během dne na osvěžení. Dlouhodobě dokáže vyhladit jemné vrásky a při našem testování dokonce sjednotil tmavé kruhy s okolní kůže o několik odstínů, což není tak snadné. Prodává FAnn Parfumerie.

Začněte se skrývat

Víceméně obrazně. Sáhněte si do svědomí, používáte ochranný faktor každý den? No, a to se projeví. Jakmile se dostanete do cviku používání SPF produktu každý den, nejenže si přestáváte zahrávat s rakovinou kůže, ale budete celkově vypadat lépe. Ochranný štít totiž pomáhá i proti smogovému znečištění a pleť je po něm mnohem zářivější.

Zmatňující krém s ochranným faktorem SPF 50 Avene Cleanance je perfektní na každodenní nošení. Na pleti se neleskne, snadno se vstřebá, nezanechává film a hlavně nemá ten nepříjemný pach většiny opalováků. Seženete ho v dobrých lékárnách.

Prostor

Opět, snadno se to řekne, ale hůře se to udělá. Jakmile sdílíte koupelnu s drahou polovičkou, klidně si sedněte naproti stolu a začněte vyjednávat. Jakmile totiž o svůj prostor diplomaticky nevyjednáváte, dopadne to jako Izrael a Palestina, což není úplně ideální.

Má to svůj hlubší smysl. Jakmile si svoje věci musíte uklízet někam do zásuvky, nebudete je používat, protože na ně zapomenete. A všechny investice budou k ničemu.

Komentáře