Rok 2016 bude v historii zapsán jako rok Trumpa, Brexitu, Harambe a smrti armády známých lidí. Rok 2017 bude – alespoň v módních kruzích – tím rokem, který byl bizarní. V rámci před novoročních reflexí jsme si již prošli největší módní lekce zde, ale ještě něco se tento rok moc nevyvedlo. Boty a zejména ty sportovní.

Pochopit rozdíl mezi tím, co je extravagantní móda, která dává smysl a je více méně uměním, a mezi tím, co je pouze pofidérní snaha vytvořit něco hip, new a mimo měřítka. To, že nové je vždycky lepší neplatí.

Puma Fenty Hi

Ač kolaborace Rihanna x Puma přinesla několik zajímavých momentů, tohle není jeden z nich. Nehledě na to, že béžovou jsme dělali už před dvěma lety.

NikeLab x CDG Air Force 1

Nike se spojil se značkou Comme Des Garcons. Ta konverzace probíhala asi tak, že Nike zavolal Rei Kawakubo s tím, že by chtěli pánskou obuv posunout někam dál. A Rei asi odpověděla, že vždycky chtěla boty, které budou vypadat jako volská oka k snídani. Takže to v podstatě vyšlo.

 

YEEZY Desert Rat 500

Kanye je génius, Kanye je bůh. A možná proto, že nikdo nemá rád krysy a pouště, pojmenoval své nové boty, aby to sedělo. Vypadají trochu jako kdyby někdo šlápl do hromady lepivých marshmallows a pak prostě odešel.

Fila Disruptor

Znáte ten pocit, když jdete čerstvým sněhem a ještě k tomu mrzne, takže se vám na botách začnou dělat ty zledovatělé vrstvy a pak najednou odpadnou třeba dva centimetry sněhu? Někdo ve Fila měl evidentně problém se svou výškou a navrhl si proto adekvátní obuv. My ostatní si vezmeme třeba klobouk nebo se smíříme s tím, že výška není všechno.

Prada Panelled Mash Trainers

Asi nejvíce vizuálně příjemné boty na našem seznamu. Nic to ale nemění na tom, že od Prady prostě nechceme boty na potápění.

Nike X Supreme Air More Uptempo

Protože před deseti lety bylo pro člověka hrozné nosit ortopedické boty, dnes za ně platíme celé výplaty. Škoda, že na nich není namísto EME napsáno EGO.

Under Armour Flat Tire 2

Tyhle boty vypadají, že jsou vytvořené na specifickou aktivitu. Těžko ale říct, jestli je to běhání, nebo chození po měsíci. Třeba koupil Elon Musk tajně akcie v Under Armour a už si chystá šatník na svou cestu na Mars.

Asics X Wood Wood Gel DS

Víme, jak ty boty vznikly. Tradiční učitel tělocviku ze základky zavolal Robocovi a řekl, že by potřeboval perfektní a funkční boty na postávání kolem, když žáci skáčou přes kozu. Musí ale i budit futuristický respekt.

NikeLab X Undercover Gyakusou Veil Runner

Kdo by tušil, že Levák Bob ze Simpsonových bude v kurzu! Tento hybrid ponožek a bot jsou prý velmi pohodlné na běhání. Na to běhání ve stylu House of Cards – ve dvě ráno, když vás nikdo nevidí.

 

Vetements X Reebok Insta Pump

Kritizovat v dnešní době „nejžhavější značku“ Vetements, je jako říct „miluju satana“ během inkvizice. Zahráváte si. K těmhle botám pořádně není co dodat, snad jen to, že volal Batman, že mu chybí domácí pantofle.

Adidas Yeezy Boost V2 Frozen Yellow

Frozen Yellow. Odkud asi přišel odstín, který se jmenuje „zmrzlá žlutá“….? A to někdo chce nosit na botách?

Došli jste až sem, spravte si oko.

adidas Stan Smith 

 

Komentáře