Spousta lidí se alespoň jednou za život ocitne v situaci, ve které prostě nemá peníze na splácení půjčky. Mnoho lidí si v takové chvíli plánuje sáhnout na život… přitom řešení je tak prosté – vezměte si další půjčku a tou zaplaťte tu první!

Například 45 letý Martin si chtěl koupit nové auto. Martinovi bylo jasné, že při svém dělnickém platu (18 tisíc hrubého měsíčně) si pořádné auto nikdy nekoupí, a tak se rozhodl půjčit si v bance 100 tisíc korun. No, netrvalo to dlouho, než Martina potkaly nečekané výdaje a rázem tak neměl na první splátku.

Martin, člověk značně finančně negramotný se zalekl výhrůžek ze strany banky a nevěděl, co má dělat, aby se vyhnul exekuci. Nakonec se rozhodl obrátit na naše experty ze Světa Neúspěšných, kteří mu poradili, aby si vzal další půjčku, a tu použil na splácení půjčky první. No, Martin dal na naši radu, vzal si druhou půjčku a rázem se jeho dluhy zvedly na více než 150 tisíc korun.

FOTO: Životní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných

Životní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 06 citatŽivotní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 05 citatŽivotní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 04 citatŽivotní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 03 citatŽivotní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 02 citat
Další fotky
Životní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 01 citatŽivotní rady těch nejúspěšnějších z neúspěšných - 11 citat

Martin žil sám, pouze se svým 10 letým synem. Bydlel v podnájmu v bytě 2+1. Nájem, energie, jídlo a pohonné hmoty ho vyšly na 16 tisíc korun měsíčně. Do toho měl dluh přes 150 tisíc korun… no, není žádným tajemstvím, že Martin byl víc, než jen v pr*eli a zku*vil život i svému synovi.

Aby se z této situace dostal, rozhodl se půjčit si znovu. Problémem však bylo, že žádná banka už mu půjčit nechtěla. Inu, Martinovi nezbylo nic jiného, než se obrátit s prosbou o peníze na lichváře. Ti nakonec Martinovi půjčili dalších 30 tisíc korun.

Krom toho, že Martinův dluh narostl o dalších 30 tisíc, byl průser také to, že lichva se s nikým moc ne*ere. Martin si při vší smůle ani nepřečetl smlouvu, kterou podepisoval. Ukázalo se tedy, že i když lichva Martinovi půjčila 30 tisíc korun, vrátit jim měl 60 tisíc korun. Během krátké chvíle tak Martinův dluh činil přes 200 tisíc korun. Opakujeme, že jeho měsíční plat byl 18 tisíc korun.

Souložící pár vypadl z devátého patra. Ruska nepřežila, partner ano a vrátil se na party

A tady de facto Martinův příběh skončil. Následující den totiž skočil pod vlak. Synek skončil u prarodičů a Martinův život skončil zdárným neúspěchem.

Jaké poučení z toho vyplývá? Pokud jste chudí a chcete žít v luxusu, půjčte si peníze, které nedokážete splácet. A až si uvědomíte, že je nedokážete splácet, půjčte si znovu. Po*erte život sobě i svým blízkým!

Svět neúspěchu

9 věcí, díky kterým se stanete neúspěšnými a chudými

Komentáře