Neúspěšní lidé nesnáší spoustu pravd, kterým se vyhýbají, co jen můžou, jako třeba: „Splácet půjčku půjčkou je blbost, na automatech se nedá vyhrát, Kalousek za to nemůže…“ My si dnes tyto věty představíme a náležitě rozebereme.

Je to moje vina

Neúspěšný člověk si nikdy nepřizná vlastní chybu. NIKDY! I když ví, že chybu udělal, tak si ji nepřizná, ba dokonce ji raději svede na někoho jiného. Neúspěšní lidé rádi svalují svoje chyby na ostatní, protože si pak nepřipadají tak neúspěšně. A tak za jejich dluhy může Kalousek, za nízké platy můžou imigranti, kteří okrádají stát na dávkách, a tak dále.

9 věcí, díky kterým se stanete neúspěšnými a chudými

Koupit to na splátky si nemůžu dovolit

Jelikož neúspěšný člověk svoje finance dopředu neplánuje a chce všechno hned, rád nakupuje věci na splátky. I když jde o velmi drahou věc, kterou si skutečně nemůže dovolit a úvěr je pro něj velmi nevýhodný, stejně nedokáže odolat. Když se pak ocitne ve špatné finanční situaci, může za to zasraná vláda.

Sdílení motivačních citátů je k ničemu

Existuje studie, podle které mají lidé, kteří sdílejí motivační citáty, nižší IQ a jsou méně úspěšní (no joke). Ve skutečnosti v nich neúspěšní lidé hledají útočiště a naději, že bude líp. Reálný přínos ale sdílení ani lajkování motivačních citátů nemá a je de facto úplně k h*vnu. To si ale správný sdíleč nikdy nepřizná.

Měl bych přestat kouřit a chlastat

Velká část neúspěšných pije a kouří. Sebereflexe ale není na místě, alkohol je totiž skvělý způsob, jak uniknout depresi. Navíc 3 piva po práci a v pátek 6 z vás alkoholika nedělá. Možná byste bez pravidelného pití a kouření ušetřili peníze, ale jako člen komunity neúspěšných byste je stejně projebali někde jinde.

Na automatech se nedá vyhrát

Automaty jsou evergreenem všech vyhořelých trosek, které nemají problém do nich nacpat třeba i celou výplatu ve vidině snadné výhry. Občasná výhra jim navíc dodává naději, že jednou ten jackpot padne. A proto od nich nikdy neuslyšíte, že se na automatech nedá zbohatnout  a že by se na to měli vys*at.

Je tu období výplat – automaty jsou nakrmený a konečně dávaj

Vláda a Kalousek nemůžou za to, že mám h*vno

Můžou, kdo jiný by za to mohl. O tom, kolik zaměstnavatel platí svým zaměstnancům, sice nerozhoduje vláda ani Kalousek, i tak za to ale můžou oni – ti hajzlové v oblecích.

Dokážu to

Jediná chvíle, kdy si neúspěšný člověk věří, že něco dokáže, je, když jde někomu rozbít hubu nebo když se chystá exnout půllitr piva pod 10 sekund.

Komentáře