Ústecký kraj to opět dokázal a zvítězil nad ostatními. Podle registru fyzických osob dlužníků SOLUS totiž pochází nejvíce zadlužených osob právě z Ústeckého kraje, což Severočechům zajistilo další prvenství v žebříčku, které ale není zas tak překvapivé. Půjčka je totiž nejlepší lék na dluh, jaký kdy lidstvo vynalezlo. Bohužel se ale musí splácet.

Na začátku roku 2020 vydal registr fyzických osob SOLUS roční přehled dlužníků, ve kterém je aktuálně zapsáno 567 tisíc osob s dluhem po splatnosti. Před dvěma lety to přitom bylo o 53 tisíc osob více, takže dlužníků ubývá. Za vše mohou bohužel zákony, které znemožňují půjčovat peníze „nebankovkám“ a taky oddlužení. Hádejte, jaký kraj zvítězil v nejvyšším počtu dlužníků? Správně! Tradičně jde o Ústecký kraj, který díky městům, jako je Ústí nad Labem, Most, Chomutov nebo Bílina, dokázal urvat cenné prvenství.

FOTO: 6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem

6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - nádraží ústí západ – wikipedia6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - Radnice – Magistrát v Ústí nad labem – wikipedia6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - ubytovna u Matiční – wikipedia.org6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - flickr ústecká vana6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - Usti_nad_labem_hlavni_nadrazi_front
Další fotky
6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - wikimedia – forum6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - stí wikimedia6 nejhnusnějších míst v Ústí nad Labem - předlice wikimedia

Podle statistik negativního registru SOLUS totiž celých 12,53 % všech dlužníků v Česku pochází z Ústeckého kraje. Na druhém místě je s 10,98 % Karlovarský kraj, který se marně snaží dlužníky ze severních Čech dohnat. Republikový průměr v rámci krajů se totiž pohybuje okolo 5 %, takže Ústecký a Karlovarský kraj v tomto ohledu naprosto vyniká.

Každé malé děcko z Ústeckého kraje navíc ví, že když nemáte na splácení půjček, tak je nejlepší si vzít další půjčku, kterou můžete část splátek zaplatit a navíc vám zbydou i nějaké peníze na to zaplatit školné na vysoké škole života. Z toho plyne jednoduché ponaučení. Když nemáte peníze a jste ve finanční pasti, neberte si život. Stačí si vzít další úvěr a je na pár dnů po starostech. A když vám příště nebudou chtít banky půjčit, vezměte si ručitele a zničte tak život další osobě, která vám předtím věřila. Stačí nesplácet úvěr.

Nesmíme zapomínat na to, že se jedná oficiální statistiky z registru. Ty neoficiální v podobě dluhů lichvářům nebo mafii mohou být v některých případech i mnohonásobně vyšší. Zkrátka na bedny a cigára musí být, i kdyby na chleba nebylo.

Ferrari Lakatoš

Vždycky, nebo nikdy Most!? 5 důvodů, proč tohle severočeské město neprávem vypadá jako to nejhorší místo k životu

Komentáře