Neúspěšným lidem byly sice zavřeny herny a kasina, ale na druhou stranu začínají objevovat i mnohá pozitiva, která plynou z šířícího se koronaviru. Kromě toho, že se můžete vymluvit v práci na koronavirus a strávit dva týdny doma, se zjistilo, že se koronaviru bojí i exekutoři. A to je voda na náš mlýn.

Exekutoři mají smůlu

Doba je zlá pro hostinské i další podnikatele, kteří nesmí vykonávat svou činnost. To se samozřejmě týká i našich exekutorů, kteří mají zakázáno klepat na svoje dlužníky. A to ještě nějakou dobu potrvá. Nejdříve se mohli dlužníci za dveřmi vymluvit a říct přes dveře, že jsou následující dva týdny v karanténě, ale nyní už mají zakázáno chodit kamkoli kromě práce a nákupu. Za vším hledejte celoplošnou karanténu, která omezila v práci v podstatě všechny.

FOTO: V této galerii je víc demotivačních citátů, než máte korun na účtu

„Je to hrozná nuda. Naší denní rutinou bylo dlouhá léta zabavovat dětem hračky, seniorům umělé zuby a mrzákům protézy. Teď je to všechno pryč a my můžeme naše žluté pásky používat maximálně jako síť při hraní nohejbalu. Žlutou samolepkou taky dlouhou dobu nepoužijeme, protože není kde. Dlužníci se nám smějí za oknem a imitují kašel, abychom se báli nákazy. Je to potupné,“ svěřil se nám jeden nejmenovaný exekutor z Karlovarského kraje, který si nepřál být jmenován, a následně dodal, že dlužníci můžou mít v následujících týdnech klidné spaní.

Problém je i v tom, že se dlužníci nebudou moct zadlužovat, protože do banky nesmí zajít, lichvář se nesmí pohybovat po ulici. Naštěstí je tu internet a mobilní telefon, takže například když kontaktujete Home Credit, máte možnost si během 15 minut sjednat půjčku. Vše vám pošlou na účet a vy se můžete stát dlužníkem v podstatě okamžitě.

Ani k těmto dluhům se však exekutoři jen tak nedostanou, protože karanténa jim nedovoluje pracovat v terénu. Jen doufejme, že se z nich během následujících týdnů nestanou také dlužníci. To bychom si nepřáli vidět, aby jeden exekutor zabavoval druhému majetek.

A samozřejmě, že byste ani tento článek neměli brát tak vážně. Humor musí být i v dobách krizových.

Ferrari Lakatoš

Dluhy pochází ze severu. Ústecký kraj to opět dokázal a urval prvenství v registru dlužníků

Komentáře