Titul nejdražšího filmu drží do dnešního dne sedmý díl Hvězdných válek, do kin uvedený v roce 2015. Snímek Star Wars: Síla se probouzí stál Disney přibližně 427 milionů dolarů, Avengers: Endgame má však nakročeno k tomu rekord překonat. Cena natáčení se prozatím vyšplhala na neuvěřitelných 430 milionů dolarů, což je částka dosahující skoro 10 miliard českých korun.

Premiéra dlouho očekávaného pokračování Avengers je v českých kinech plánovaná na 25. dubna tohoto roku. V posledním dílu epické ságy se podle dostupných informací objeví prakticky každý hrdina, kterého jsme měli možnost v marvelovských blockbusterech za posledních několik let vidět. O ději samotné Endgame bylo však oficiálně prozrazeno pramálo. Můžeme se tedy jen domnívat, jaký osud scénáristé oblíbeným postavám z komiksového univerza přichystali.

Zemře Kapitán Amerika? Vrátí se Tony Stark? První trailer nastínil, co můžeme čekat v blížícím se trháku Avengers: Endgame

Během komerční přestávky finále amerického Super Bowlu, které proběhlo minulý týden, byl odvysílán v pořadí druhý trailer k filmu. Neužijeme si ho sice ani celou minutu, ale fanoušci konečně dostali ukázku toho, jak budou v novém filmu někteří z Avengers vypadat přímo v akci. Nechybí Robert Downey Jr., Scarlett Johanssonová, Gwyneth Paltrowová, Michael Douglas, Benedikt Cumberbatch ani Chris Hemsworth. Na celý trailer se nyní můžete podívat.

Disney přiznává, že rozpočet k natáčení filmu byl značně překročen. Na vině jsou dle jejich vyjádření především digitální efekty a tučné platy filmových hvězd, o které v této sérii opravdu není nouze. Část uvedených financí prý studio použilo na dokončení předchozího dílu s podtitulem Infinity War, který celosvětově vydělal přes 2 miliardy dolarů. Zdali se Endgame podaří tyto tržby překonat, je zatím ve hvězdách.

Michal Švehla

Hvězda Avengers Jeremy Renner to s módou umí. Inspirujte se jeho přitažlivým a cool stylem

Komentáře