Po závěru Avengers: Infinity War odcházel z kina nejeden fanoušek s pusou otevřenou dokořán. Marvel nám nyní přináší první ukázku z dlouho očekávaného pokračování, které by mělo celou ságu filmů, počínaje prvním Kapitánem Amerikou, ukončit. Film nese podtitul „Endgame“ a do kin bude uveden 26. dubna příštího roku.

Thanos lousknutím prstu poměrně sympaticky vymazal půlku bytostí ve vesmíru. My jsme během toho bohužel museli pozorovat některé z našich oblíbených hrdinů, jak se pomalu rozpadají na prach. Každému je ale asi tak trochu jasné, že se nejedná o něco permanentního. To i vzhledem k tomu, že v Praze se nedávno natáčel chystaný druhý díl marvelovského Spider-mana, který má vycházet zhruba dva měsíce po Avengers: Endgame. Peter Parker AKA Spider-man však v Infinity War spolu s mnoha dalšími zemřel, jak je tedy možné, že se pokračování vůbec natáčí? Zkrátka, Thanosovu genocidu nemůžeme brát tak úplně vážně a proto se pokusíme z nového traileru zjistit co nejvíce o tom, jakým způsobem se zbývající Avengers pokusí události z minulého filmu zvrátit.

FOTO: Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu

Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - maxresdefaultStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - landscape-1523960080-wek5tStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-thor-ragnarokStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-spider-man-homecomingStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-guardians-of-the-galaxy-2
Další fotky
Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-doctor-strange-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-x-men-apocalypseStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-captain-america-civil-warStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-deadpool-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-ant-man-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-avengers-age-of-ultronStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-guardians-of-the-galaxyStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-amazing-spider-man-2Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-captain-america-the-winter-soldierStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-thor-the-dark-worldStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-iron-man-3-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-the-amazing-spider-manStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-the-avengers-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-captain-america-the-first-avengerStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-thor-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan_lee_cameo_ironman22010Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-the-incredible-hulkStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-iron-man-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-fantastic-four-2Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-spider-man-3Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-x-men-the-last-stand-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-fantastic-fourStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-spider-man-2Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-hulk-2003Stan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-daredevil-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-spider-man-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - stan-lee-x-men-cameoStan Lee a všechny jeho výstupy ve filmech od Marvelu - maxresdefauldt
Trailer začíná u Tonyho Starka, který uvězněn v hlubokém vesmíru nahrává zprávu na rozloučenou pro svou partnerku Pepper. Na lodi došla voda, jídlo a jen jeden den dělí Ironmana od vyčerpání zásob kyslíku. Další záběr nám ukazuje Thanosovu zbroj, která momentálně plní funkci strašáka na poli. Je to jasné znamení toho, že fialový válečník dosáhl svého a žije spokojený život. Alespoň prozatím. Sám Thanos je pak v celé ukázce vidět jen na krátký okamžik, kdy se prochází po slunné louce mezi květinami. Několik záběrů na přeživší hrdiny, včetně brečícího Kapitána Ameriky, nás pak utvrzuje v tom, jak je celá situace okolo Avengers vypjatá. Následující scéna vrací do hry Clintona Bartona alias Hawkeye, který v minulém díle chyběl. Zatím vše nasvědčuje tomu, že Clintova celá rodina byla zasažena Thanosovým lousknutím a jeho nedrží nic od toho,  aby se vrátil do role nájemného zabijáka. Proč by také jinak stál nad hromadou mrtvol někde v ulicích Japonska? Black Widow následně promlouvá se Stevem Rogersem a vše nasvědčuje tomu, že mají plán. Šance na úspěch budou podle všeho mizivé.
A to už jsme skoro na konci traileru. Ale přece jen se po objevení nápisu „Avengers: Endgame“ můžeme těšit ještě na jednu krátkou scénu. A ta nám možná o vývoji celého filmu řekne ze všeho výše zmíněného úplně nejvíc. Před základnou Avengers se totiž objeví Scott Lang, což je samozřejmě Ant-Man, a snaží se dostat dovnitř. Čeho si většina lidí asi nevšimne, je fakt, že přijel dodávkou, kterou má i v potitulkové scéně svého nedávno zveřejněného druhého filmu. Tam, když se všichni kolem něj začali vlivem Thanosových činů rozpadat, se Scott dostal do mysteriózní dimenze zvané Quantum Real. A to právě za pomoci zařízení, které vozí ve své dodávce. Většina fanoušků věří, že právě to bude cesta, jak Thanose porazit. Jak přesně si s tím ale Avengers poradí, nikdo zatím říct nedokáže.
Kolují i spekulace o tom, že konec potká samotného Kapitána Ameriku. Jelikož jeho představiteli, ženami adorovanému Chrisovi Evansovi, vyprší po dotočení poslední kapitoly původních Avengers smlouva. Původních Avengers z toho důvodu, jelikož je zde vysoká pravděpodobnost, že Marvel se bude multimilionovou značku pokoušet udržet nad vodou. A to třeba i s úplně novými herci. Tonyho Starka jako hlavu Avengers by podle dostupných informací měla nahradit nedávno představená Captain Marvel, což se u fanoušků nesetkalo s příliš velkým nadšením. Samozřejmě nic není nemožné a v některém z mnoha paralelních vesmírů se určitě Marvel s herci dohodne a dojde k podepsání nových smluv. Jen musíme doufat, že to bude zrovna v té naší realitě.
Michal Švehla

Komentáře