Dlouho očekávaný snímek Joker režiséra Todda Phillipse na filmovém festivalu v Benátkách sklidil od kritiků nadmíru dobré hodnocení a dokonce i osmiminutový potlesk vestoje. Nyní to vypadá, že by měl příběh o šíleném superpadouchovi podle odhadů v prvním týdnu po uvedení do kin vydělat přes 100 milionů amerických dolarů.

Hlavní roli přijal herec Joaquin Phoenix a jedná se tak o jeho vůbec první film natáčený podle komiksové předlohy. Pheonix již v minulosti odmítl možnost ztvárnit Bruce Bannera alias Hulka v Avengers, stejně tak o čtyři roky později nevyužil šance zahrát si v Dr. Strange. Na 6 herců, kteří si roli proslulého záporáka a hlavního nemesis Batmana v minulosti již zahráli a svým jedinečným výkonem uchvátili většinu diváků, se podívejte v naší galerii.

FOTO: 6 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera

6 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - joker-20196 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - $6 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - Jack Nicholson6 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - 36 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - 4
Další fotky
6 herců, kteří nejlépe ztvárnili komiksového padoucha Jokera - batman-arkham-asylum-mark-hamill-joker-1184873

První celovečerní zpracování příběhu zkrachovalého komedianta, ze kterého se později stane vraždící maniak, by podle dosavadních odhadů mělo v prvním týdnu vydělat přibližně 103 milionů amerických dolarů. Celkový výtěžek z filmu by se pak pohyboval okolo 210 milionů. Pokud by se tyto předpoklady opravdu vyplnily, Joker obsadí 4. příčku v návštěvnosti filmů nepřístupných mládeži. První příčku stále drží Deadpool z roku 2016, který vydělal v prvním týdnu 132 milionů dolarů. Druhé místo obsadilo Deadpoolovo pokračování z roku 2017 (125 milionů dolarů), třetí pak horor TO (2017) podle knižní předlohy Stephena Kinga (123 milionů dolarů).

Pokud se podíváme na další filmy z dílny DC Comics, Joker bude pravděpodobně konkurovat jejich nejvýdělečnějším snímkům. Jmenovitě se jedná o Wonder Woman (103 milionů dolarů) a Justice League (93 milionů dolarů). Premiéra snímku je v České republice naplánována na 3. října 2019.

Michal Švehla

Endgame to nekončí! Kapitán Amerika a ostatní Avengers konají dobro i mimo filmové plátno

Komentáře