Proč české lyžaře rakouské Alpy po léta tak úspěšně vábí? Odpovědí se nabízí hned několik. Především jsou velmi blízko a z Prahy tak můžete být v Alpách rychleji než třeba v takovém Brně, které beztak není lyžaři příliš vyhledáváno. Hlavně je to ale jistota sněhu, což je ingredience, která lyžování velice svědčí. Prozkoumejme společně postupně přední rakouské lyžařské regiony. Tentokráte Salcbursko, Korutyna a nakonec Štýrsko.

Salcbursko

O Salcbursku se říká, že je malým rájem všech příznivců zimy. Lyžaři a snowboardisté zde najdou stovky kilometrů sjezdovek všech obtížností, rozmanité kopce i funparky. Rakouské Salcbursko je rájem pro všechny, kdo si chtějí užít zimu. Čeká zde hned několik moderních lyžařských středisek, která stojí za návštěvu. Perfektní sněhové podmínky nabízí celkem 7 regionů: Zell am See-Kaprun, Wildkogel Arena, Hochkoenig, Saalachtal, St.Johann v Salcbursku, Altenmarkt Zauchensee a Skicircus Saalbach.

Na návštěvníky čekají se speciálními nabídkami i zdejší lázně, které vyzývají k uvolnění, odpočinku a ponoření se do vody s léčivým a regenrujícím účinkem. Mnohé z pramenů zmírňují obtíže lidí již po mnoho let. Zamířit můžete například do Aqua Salza před branami Salcburku, Tauern Spa, Therme Amadé nebo Bad Vigaun.

© Mirja Geh

© Mirja Geh

Korutany

Nejjižnější spolková země Rakouska je rájem pro milovníky aktivní dovolené. Díky své jižní poloze mají Korutanské svahy mírné klima a největší počet prosluněných hodin. Korutany nabízejí celkem 14 regionů pro vaši dovolenou, a to jak v horách, tak i u jezera. Kromě lyžování si můžete vyzkoušet také freeride nebo skialpinismus. přes den si užijete zábavu s rodinou na lyžích, bruslích nebo saních a večer objevíte delikátní chutě korutanské alpsko-jadranské kuchyně a po celém dni na sjezdovkách uvolníte tělo v mnoha korutanských lázních a jezerech.

© Kärnten Werbung

© Kärnten Werbung

Štýrsko

Štýrsko nabízí bohaté lyžařské vyžití. Najdete zde bezpočet lyžařských středisek, mezi nimi i Schladming-Dachstein, jeden z pěti regionů největšího rakouského lyžařského střediska- Ski amadé. Kromě prvotřídních lyžařských středisek můžete ve Štýrsku navštívit také termální prameny v regionu Thermen- und Vulkanland. S kartou GenussCard si navíc můžete užít 180 výletních cílů jako jsou muzea ve městě Graz, zámky, golfová hřiště nebo vinoték.

© Weges / Weges

© Weges / Weges

Petr Starý

Komentáře