Karbonizujte koksohydráty! Termujte nukleáry! Kupte si nové Muže v Česku! Čerstvé a pečlivě uvařené vydání časopisu je již na všech dobrých stáncích. Chcete-li se vyhnout kontaktu s lidmi, pak nevycházejte z bytu předplaťte si ZDE. Časopis vám pak bude doručen až domů a ponechán ve schránce.

Život je sladký, bohudík

Designér, inženýr a básník cukrovinek Josef Maršálek, původem z vesnice kdesi v Oderských vrších, pracoval dlouhá léta ve slavné cukrárně londýnského obchodního domu Harrods. Před nějakým časem se mistr cukrář vrátil do Česka a my všichni máme tak možnost ochutnat jeho pusinky, dorty, bonbóny a další vrcholná díla. Cukr je náš pán!

Časomíry ze salonu

Výběr hodinek z letošního ženevského hodinářského salonu, který se naposled konal v lednu, jak bylo dosud zvykem. Od příštího roku se na hodinky bude jezdit do Ženevy až koncem dubne, přičemž na tuto výstavu pak hned za týden naváže Baselworld 2020.

Mistr světa

Martin Šonka začínal kdysi na letišti v Táboře, na místě zvaném Čápův dvůr, které možná znáte jako dějiště festivalu Mighty Sounds, jako pilot větroně. Pak se naučil pilotovat motorová letadla a v armádě stíhačky. Dnes patří v akrobacii i rychlostním závodům Red Bull Air Race k naprosté špičce. Ptali jsme se jej na věci, které v jiných rozhovorech rozhodně nenajdete…

Zábava na moři

Zatímco dříve se lidé moře v zásadě báli a jakákoli plavba po volném moři poměrně nejistý, obtížný a nepříjemný podnik, kdy byl člověk přes své mořeplavecké umění vydán všanc živlům a náhodě, dnes se na moře vydáváme z plezíru. Zde jedna taková reportáž z hédonické plavby, shodou okolností Karibikem.

Archeolog motorsportu

Panoramatické obrazy Jana Rambouska z Plzně si našly cestu i do sbírek slavných automobilových závodníků. Proč? Jan úspěšně a jedinečným způsobem oživuje zásadní scény z dějin motoristického sportu – opojná vítězství i palčivé tragédie.

Notový zápis století

Co jsou nejzásadnější výtrysky magmatu klasické hudby v uplynulých sto letech? Jaké skladby nejlépe vystihují uplynulých sto let – nádherných, krvavých, fascinujících i děsivých. Od Stravinského přes Janáčka, Orffa Cage až Bryarse a ještě o kus dál. Až si přečtete článek, časopis odložte a poslouchejte, jak zní století.

Trek ve městě

Čechům se vytýká, že po městě chodí, jako by právě vyrazili na hory nebo do lesa. Ale koneckonců, proč ne: jen to chce ten „trekový“ styl pojmout správně a vkusně. Jak? Dozvíte se v časopise.

Tleskačovy létající trysky

Létat si volně jako pták je pradávný sen lidstva. S jetpacky se budoucnost individuálního létání přiblížila jako nikdy předtím. Stačí jen nádrž s kerosinem, zapálit trysky a je to.

Nejstylovější časopis Muži v Česku si předplaťte ZDE a příště si vás již najde sám.

Komentáře