Barevné ponožky frčí. A nesmíte se bát kombinovat je s klasickou obuví. Jasně, pokud máte důležité jednání s konzervativními partnery nebo jdete večer na klavírní koncert, asi barevné ponožky necháte doma. Ale jestliže chodíte běžně v obleku, můžete si vyzkoušet zkombinovat třeba fialové ponožky s fialovou kravatou.

Platí však jedna zásada – kupte si nejdříve pořádné boty. Ponožky totiž upoutají pozornost a pokud na noze budete mít nějaké outdoorové lodě, výsledný dojem zabijete.

Jo a také to chce trošku kratší kalhoty. Pravdoláskař Václav Havel by dneska rozhodně nesklidil posměch, ale naopak uznání. Nečekal velkou vodu, ale byl geniálně vizionářský. Neřešme, že jeho kalhoty byly nejenom krátké, ale hlavně neforemně široké. Prostě dneska je v módě, když je ponožka vidět. A platí to i pro oblek (neformální). Podívejte se na pár inspirací.

Barevné ponožky však nejsou zcela vhodné pro každou příležitost. Například na pohřeb je nemůžeme doporučit. Jak se na něj obléct a nezpronevěřit se funerálnímu dress codu, zjistíte zde!

„Pirátská královna“ Grace O’Malley: vzdorovala mocné Alžbětě I. a podmanila si drsný svět mužů

Komentáře