Již před několika měsíci jsem vyzkoušel holení břitvou v Thomas’s Barber Shopu. A zapomněl jsem o tom napsat. Jaké to tedy bylo? Vynikající. Thomas’s Barber Shop najdete v Navrátilově 16, což je kousek od Karlova náměstí a kousek od Vodičkovy ulice. Salón a obsluha jsou vynikající. Protože do salónu nemohou ženy, tak je to oáza klidu. Na televizích běží sport nebo zprávy, mají tam časopisy pro nás muže a celkově to je příjemné macho prostředí.

Jak probíhá samotné holení? Nejdříve mě ošetřili olejíčkem Trueffit&Hill, který mně byl vmasírován do tváře. Pak jsem dostal horký zábal, to aby prý vousy více vystoupily a zvláčněly. Pak už následuje namydlení (opět Trueffit&Hill) a samotné holení břitvou, které bylo provedeno dvakrát. Pak je tvář dezinfikována (to trochu pálí) a ošetřena kvalitní vodou po holení (omlouvám se za laický popis). Samotné holení trvalo něco přes hodinu a dobře jsme si s holičem (jméno jsem už zapomněl, David?) popovídali. Jestliže vám někdo tvrdí, že holit břitvou se v Česku nesmí nebo že to je nehygienické, tak mluví z cesty. Holit se může, ale nikdo to nedělá, protože to je drahé. Kvalitní přípravky něco stojí, což zákonitě žene cenu nahoru. A přiznejme si, že mužů, kteří by pravidelně dávali třeba 4.000 Kč měsíčně za oholení, u nás není mnoho. A k té hygieně. K holení používají čepele z japonské ocele značky KAI, speciálně tvrzené výměnné břity. Každý klient je oholen originální čepelí, která se po použití vymění.

Samotné oholení vydrželo zhruba o jeden den déle, než když se holím doma. Cena není lidová, aktuálně zaplatíte 490 Kč. Nicméně ten pocit, když odcházíte ze salónu a máte tvářičky jak dětskou prdýlku, za to stojí. Aspoň dvakrát za měsíc bych zašel rád. Pokud hledáte tip na originální dárek, prodávají i poukazy. Abych nebyl pouze tak pozitivní 🙂 Velmi špatně se u salónu parkuje a neberou karty, takže jsem musel běžet někam na Karlák do bankomatu. Holení břitvou ale určitě vyzkouším znovu.

Jakub Lohniský

[UPDATE] Byl jsem se v pondělí oholit. A kluci to ještě více vychytali. Navíc jsem si dopřál parafínový zábal rukou. Zážitek!

Pánové z Thomas’s Barber Shopu používají přípravky londýnského salonu Truefitt&Hill, který byl otevřen roku 1805 a je nejprestižnější ve svém oboru. Mezi jeho zákazníky v celé historii patřili např. Charles Dickens, Sir Winston Churchill, Lord Lawrence Olivier, John Wayne, Frank Sinatra, Oscar Wilde, Alfred Hitchcock, Fred Astaire či Cary Grant. Samozřejmě členové královské rodiny včetně Prince Charlese (zdroj: část tohoto odstavce jsem si vypůjčil z webu Thomas’s Barber Shopu).

Komentáře