Osm let před usednutím do prezidentského křesla jedné z nejmocnějších zemí světa nahlásil Jimmy Carter neobvyklé setkání – spolu s dalšími svědky prý pozorovali na obloze neidentifikovatelný létající objekt.

Zatímco se Amerika roku 1969 vzpamatovávala z úspěchu z přistání na Měsíci či z legendárního Woodstocku, budoucí prezident Jimmy Carter se pokoušel “zotavit” z neobvyklé podívané.

V městečku Leary v americkém státě Georgia se zrovna chystal k přednesu v Lions Clubs International, jedné z největších mezinárodních humanitárních organizací, když jeden z návštěvníků spatřil cosi prapodivného asi 30 stupňů nad horizontem západním směrem.

FOTO: Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO

Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO - JimmyCarterPortrait_(cropped)Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO - https___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_190322132406-03-jimmy-carter-unfurledJimmy Carter a jeho sblížení s UFO - 1514649854-7393Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO - gettyimages-1205331570Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO - rosalynn-and-jimmy-carter-after-wedding-in-plains-ga_7-7-46
Další fotky
Jimmy Carter a jeho sblížení s UFO - carter-governor

Carter později popsal úkaz jako zářivě bílý a svítící asi tak jako Měsíc. Létající předmět se přibližoval a nakonec se v blízkosti zastavil, jakoby levitoval za nedalekými stromy. Následně počal měnit barvu – od modré přes červenou a pak zpátky k bílé. Po barevné “přehlídce” se vzdálil a odletěl.

Pozorování, které trvalo mezi desíti až dvanácti minutami, bylo tehdy přítomno okolo dalších deseti očitých svědků, jak Carter uvedl v oficiální zprávě, kterou vyplnil o čtyři roky později pro “International UFO Bureau”.

Dvě stě let staré mystérium, které mnozí mají za UFO. U japonského břehu se v prazvláštním plavidle vynořila nádherná dívka

Carter incidentu dokonce využil při své předvolební prezidentské kampani roku 1976. Tehdy sliboval, že nechá odtajnit všechny dokumenty týkající se zpozorování UFO veřejnosti a vědcům (od slibu se po zvolení do úřadu nakonec nepřekvapivě distancoval pro bezpečnostní důvody).

Sám Carter však nevěří, že se jednalo o nějakého příslušníka mimozemského světa, ale skutečně pouze o UFO – tedy Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět, jehož původ a funkci si tehdy prostě jen nedokázal vysvětlit.

Jan Králík

Komentáře