Čím dál víc lidí medituje. Není divu, když má meditace tak úžasné účinky. A není časově ani prostorově náročná – meditovat můžete kdekoli a kdykoli. Meditace potřebuje jediné – vaši mysl. Jaké blahodárné účinky meditace přináší?

Ne, opravdu se nebudeme pouštět do výuky meditace online. Chcete-li s meditací začít, nejlepší pro vás bude objednat se do meditačního centra, které již určitě najdete v každém větším a civilizovaném městě, pozvat si na soukromou hodinu lektora meditace nebo se aspoň ponořit do knih, které vám někdo zkušenější doporučí. Abyste předešli rádoby zasvěceným příručkám, kterých je nyní v knihkupectvích víc, než je zdrávo. Ona je meditace totiž v poslední době dost in. Proč? Doufáme, že hlavně proto, že má opravdu blahodárné účinky. Zde jsou některé z nich.

Lékařské průzkumy mluví naprosto jasně – díky pravidelné meditaci stárne lidský mozek mnohem pomaleji. Bylo zjištěno, že ti, co pravidelně meditují už 20 let, jsou na tom mentálně nesrovnatelně lépe, než ti, které meditace nezajímá. O Alzheimerovi, Parkinsonovi a dalším zloduchům asi tady vůbec mluvit nemusíme…

Když necháte svou mysl bez pravidelného meditačního tréninku, potlačujete tím své vlastní já, centrum mozku, který je vyhrazený jen pro vás. To nejlépe aktivujete tím, že necháte své myšlenky jen tak plout, nebudete aspoň několik minut o ničem přemýšlet, nic plánovat, nikoho režírovat. Myslet na sebe, existovat jen s vlastní myslí není sobecké, vždyť za svůj život a jeho kvalitu jste stejně zodpovědný jen vy sám.

Meditace má silné antidepresivní účinky. Zvlášť v dnešní době, kdy počet psychicky nemocných neustále roste, se to hodí. Nebudeme vám namlouvat, že se úplně zbavíte svých depresí, úzkostí a jiných démonů, ale aktivní mentální trénink, jakým meditace bezesporu je, vám pomůže mít je pod větší kontrolou.

Dalším výrazným problémem dneška jsou všemožné závislosti – od alkoholu přes sociální sítě až po sex. Meditace napomůže k uzdravení velkou měrou. Není jediným prostředkem, jak svou závislost zvládnout, ale rozhodně vám prospěje, když jí budete doplňovat například pravidelné terapeutické konzultace.

A konečně – díky meditaci se budete umět lépe a přirozeněji soustředit, ale to vám snad nemusíme dlouze vysvětlovat. Tady a teď, o nic jiného mnohdy ani nejde.

Toto jsou jen některé z blahodárných účinků pravidelné meditace. Tak vzhůru k vyššímu stavu vašeho vědomí!

Martin Hradecký

A zde si přečtěte, co dělat, abyste se cítili v práci dobře.

Komentáře