Každý z nás touží po práci snů. Jen málokdo ji ovšem skutečně má. Proto bude nejlepší, když tomu půjdete sami naproti a pomocí 5 jednoduchých pravidel se vaše zaměstnání rázem stane o dost lepším než dosud. Jak na to?

Jste dobří, ale ne tak jak byste mohli být

Neberte to jako výčitku nebo dokonce urážku. Myslíme tím vaše sebevědomí. Když si budete pravidelně uvědomovat, jak skvělou práci odvádíte, a budete to citlivě a pravidelně sdělovat svým kolegům, uvidíte, jak se vámi budou inspirovat, učit se od vás, probírat s vámi práci mnohem víc než dřív. A tím se otvírá větší prostor i touha po osobním rozvoji.

Smiřte se s tím, že nebudete vždy zapadat

Naší potřebou je všem se líbit, zapadnout do každého kolektivu, být uznáván každým, s kým se v životě potkáme. Zbytečně vynaložené úsilí, zkuste se zaměřit jen na ty, kteří vám za to opravdu stojí. Na rodinu, blízké kolegy, důležité obchodní partnery a v neposlední řadě kamarády. Uvidíte, kolik času, emocí a energie ušetříte, když takto oddělíte zrno od plev.

Nemějte velká očekávání

Uděláte něco skvělého, povede se vám důležitá obchodní transakce líp, než jste vy i kolegové čekali, ale kýžená pochvala, finanční ohodnocení či dokonce povýšení se nedostavují. Povzneste se na to a příště si očekávání v tomto směru nastavte o něco níže. Aspoň nebudete zklamáni. Navíc – nejlepší pochvala vašich výsledků stejně přichází od vás samých. Vlastní dobrý pocit je ten nejdůležitější.

V práci jste non-stop?

Na to se vykašlete a dělejte si občas volno. Nemyslíme tím jen víkendy, to předpokládáme, že nepracujete, protože jste normální. Spíš máme na mysli volno ne dlouho dopředu naplánované, prostě „day off“. Jednou za tři týdny vám prospěje víc, než si myslíte, díky těm 24 hodinám nepracování hravě načerpáte síly pro své ještě lepší výkony a výsledky v zaměstnání.

Nebojte se změny

Máte pocit, že vám práce přerůstá přes hlavu? Že už necítíte to nadšení jako ještě před půl rokem? Netěšíte se ráno na to, co vás čeká? Čas na změnu! Když budete dlouhodobě setrvávat v něčem, co vám leze na nervy, a nevidíte způsob, jak by se to mohlo zlepšit, nebojte se dát výpověď a udělat krok do neznáma. Víme, lehko se nám to mluví, ale věřte nám, že na vás čeká něco lepšího. Jen tomu musíte jít naproti.

Martin Hradecký

A zde si přečtěte, co vypovídá poloha ve spánku o vašem vztahu.

Komentáře