Na začátku týdne vydala společnost LVMH zprávu, že hlavní návrhář pro značku Louis Vuitton, Kim Jones, předvede ve čtvrtek svou poslední kolekci a pak dá značce sbohem. Pro samotnou značku a pro módní svět je to konec jedné éry. 

Ještě před pár lety, před tím, než Kim Jones usedl do křesla, nebyl Vuitton příliš relevantní. Pomalu ztrácel na síle a módní invenci už od přelomu milénia a ztratil schopnost ovlivnit masy tak, jak tomu bylo předtím. Nově vznikající vůdčí generace sociálních médií  a všudypřítomné fake produkty tomu také moc nepomohly. Pak ale nastoupil Kim a značku převedl do moderní podoby.

Kolaborace s britskými umělci jako Jake a Dinos Chapman, dnes už skoro sběratelská kolekce Vuitton x Supreme a další kroky udělaly z Vuittona vysoce módní a přitažlivou věc. Přivedl takovou změnu, která se nepodařila ani Marcu Jacobsovi (a to už je co říct).

Včera předvedená kolekce je úžasným zamáváním rukou a epickým rozloučením. Náboženské a nadpozemské motivy, inspirace vesmírem, kombinézami astronautů a to vše doplněno decentním užitím loga. Pánská kolekce byla doplněná dvěma kabáty pro Naomi a Kate.

Kdo bude nástupcem Kima Jonese se ještě neví a neví se ani to, kde bude působit nadále. Každopádně některé módní hlasy tvrdí, že nahradí Christophera Baileyho, který má zase za pár měsíců odejít od Burberry.

Komentáře