Zjistit si kolik je hodin v dnešní době většina lidí řeší poklepáním na displej telefonu a je tedy velmi snadné zapomenout na to, že hodinky jsou především vrchol řemeslné dokonalosti. I ty nejjednodušší modely jsou poskládané z tisíce součástek.

Když se pak mistři hodináři a ikonické domy rozhodnou přijít s něčím jedinečným, součástek je ještě více a řemeslný um hraničí s nadpozemskou vědou. Vybrali jsme nejsložitější hodinky, které jsou světu známé.

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Fascinující hodinky už tak fascinující značky mají 13 různých funkcí. Krom ukazatele času, data a úžasné solární funkce mají i hvězdný celestinský kalendář, který nositeli umožní sledovat pohyb hvězd a měsíce po celý rok. Protože proč ne.

Breguet No. 160 „Marie Antoinette“

Výroba těchto hodinek byla údajně zadána Marií Antoinettou v roce 1783. Krom zdobení z rubínů, safírů a diamantů jsou logicky celé ze zlata a nabízí krom ukazování času i minutovou funkci, stopky a dokonce teploměr! Jejich hodnota je odhadnutá na 23 milionů liber, protože přežily až do současnosti v naprostém pořádku. A jsou stále funkční.

Patek Philippe Grandmaster Chime

K výročí 175 let působení si značka nadělila úchvatný kus Grandmaster Chime. Hodinky poskládané z 1366 komponentů mají 8 různých funkcí, ručně dělané tělo ze zlata a dva ciferníky – druhý je schovaný uvnitř a musíte odklopit ten vrchní. Stojí 2 miliony liber.

Harry Winston Opus 14

Možná to trochu působí, že Američani fušují do práce Švýcarům, ale tahle lahůdka od klenotnické značky za to stojí. 1066 komponentů, 124 drahých kamenů, 9 funkcí a především velice americký design. Cenovka se pohybuje od 380 000 liber.

Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica a Grande Sonnerie

Hodinky z roku 2009 mají spíše moderní design a Jaeger se trochu odpojil od předešlých palácových looků. Co do technologie ale nemají moc konkurence – spojili všechno v čem excelují. 1489 komponentů, 7 funkcí a umí tiše zahrát jako Westminsterské zvony.

Komentáře