Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl s tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten je, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, považován i za zakladatele filozofie ‚umění cestování‘.

Změnila se doba i trendy, ale zásady ne. Možná víc než kdy jindy se právě v současnosti vrací značka ke svým kořenům, otiskům a stopám. Všichni máme někde svoje doma. Místo, se kterým jsme spjatí.

Pro sezonu jaro/léto 2020 si značka Louis Vuitton připravila pět kampaní na pánské kolekce, jejichž cílem je zachytit pozitivní stopu člověka – muže na planetě. První z nich bude mít záhy premiéru. Prostřednictvím těchto kampaní, které vznikly na pěti kontinentech světa, umělecký ředitel pánských kolekcí Louis Vuitton Virgil Abloh zdůrazňuje etiku globálního společenství, harmonickou rozmanitost a multikulturní inkluzivitu, která je vždy přítomna v jeho návrzích pro značku Louis Vuitton.

Kampaně se tematicky odvíjejí od cestování – prazákladní hodnoty značky – a oslavují formativní činy a pocity sdílené muži, včetně mladých, po celém světě, bez ohledu na jejich kulturu i vyznání.

Dějištěm první kampaně na pánské kolekce Louis Vuitton pro sezonu jaro/léto 2020 je africký kontinent. Autorkou snímků je Viviane Sassen. Kampaň vznikala v Tangeru a Chefchaouenu v Maroku – v typické místní scenérii, která je vizuálně rozpoznatelná snad všude na světě. Snímky čerpají z atmosféry kolekce, v níž Virgil Abloh znovuobjevuje již poznané novýma očima: větrná pláž, travnatá duna, barvy západu slunce…

Květiny, hlavní motiv sbírky, jsou pojaty skulpturálním stylem. Jako přirozeně se vyskytující metafora vícepočetnosti, květy hrají ústřední roli v kampani po boku modelů a místních obyvatel.

V globalizovaném prostředí slouží idea stopy jako obraz našeho kolektivního vědomí. Když se zaměříme na naši představu o chlapectví – stálém motivu v kolekcích Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton – zážitky a výchova v dětství je něco, co máme všichni společné: pouštění draka, trhání lučního kvítí, prázdniny u moře…

Jako křížové opylení květin – svébytné organismy, které neznají hranic a volně se množí – tyto vzpomínky z dětství slouží k tomu, aby nás spojovaly v naší rozmanitosti napříč zeměmi i kontinenty.

Jiří Hofbauer

Boty, které nutně potřebuje váš podzimní a zimní šatník. Sorely trumfnou mráz i plískanici

Komentáře