Že se toho Louis Vuitton a především Virgil Abloh, designér pánských kolekcí, nebojí, dokazuje kolekce doplňků pro sezonu jaro a léto 2020, kde si pohrávají s různými kombinacemi mnoha verzí legendárního vzoru Monogram. Hedvábné doplňky jsou využity novým, hravým způsobem a z různých úhlů, ať už jako vázačka kolem pasu, na ruce nebo zápěstí, i tradičně jako šátek kolem krku nebo jednoduše jako ucho tašky.

V kolekci najdeme řadu prvků a motivů charakteristických pro značku Louis Vuitton. Vzory na mnoha kouscích si pohrávají s kultovním motivem Monogram. Vzor LV Circle známý z kabelky Dauphine odkazuje na tradici a know-how značky v oblasti výroby koženého zboží.

Vzor Monogram Confidential (na bandeau nebo hedvábném šátku) je kompozicí řetězů, spon a malých visacích zámků na pozadí Monogram.

Ikonický romantický vzor Tree of Louis, který najdeme na šátku nebo hedvábném kapesníčku, zobrazuje historii značky Louis Vuitton. Motiv Monogram připomínající rozkvetlý strom se na kabelkách, botách a doplňcích objevuje od jejího založení značky v roce 1854.

V kolekci jsou patrné také další popartové a umělecké inspirace – například na bandeau ABC. Každé písmeno z názvu značky se zde objevuje jako totemické zvíře nebo postava: L jako leopard, symbol moci; V jako Vivienne, maskot rodinné značky…

Velmi oblíbený šál Monogram se v této sezóně nabízí v nových neonových a denimových variantách jako růžová, žlutá nebo kombinace modré a růžové.

Kontrastní kombinace vzorů, tvarů a materiálů dává každému kusu jedinečnou přitažlivost. Náramek Party Palm Springs z telecí kůže s miniaturní verzí batohu Louis Vuitton dokonale doplní hedvábné bandeau, které lze nosit na paži hned vedle náramku. Vhodnou kombinací jsou i další doplňky jako pásek Tie the Knot nebo pouzdro na smartphone Louise.

Kolekci završují sluneční brýle pilotky, které dostaly pro tuto sezonu skla Monogram. Nechybí ani stylová bižuterie v trendech této sezony.

Nanogram je varianta klasického vzoru Monogram určená pro náramky, náušnice a bižuterii do vlasů. Sada LV Planet, inspirovaná módní přehlídkou pro sezonu podzim-zima 2019, obsahuje geometrické náušnice – dva spojené malé glóby se vzorem LV Circle.

Jirka Hofbauer

Neznámý kocour narušil přehlídku v Istanbulu. Opanoval catwalk a zaútočil na modelky

Komentáře