Ačkoli ragby v Česku nepatří ke sportům číslo jedna, mistrovství světa v této disciplíně, které právě probíhá, nejspíš nechá jen málokterého milovníka kolektivních sportů v klidu. Pokud je vám to přesto jedno, možná vás zaujme kufr Malle Vestiaire, který pro Louis Vuitton navrhl Dan Carter, jeden z nejúspěšnějších hráčů ragby v historii.

Hráč, který je ambasadorem módního domu Louis Vuitton, v manufaktuře Louis Vuitton spolupracoval s mistry svého řemesla. Výsledkem je originální kufr, navržený a vyrobený tak, aby se do něj pohodlně vešlo drahocenné sportovní vybavení i upomínkové předměty na zářnou kariéru.

Kufr je příkladem jedinečného umění módního domu Louis Vuitton, který se výrobou zavazadel zabývá již bezmála 160 let. Je vyrobený z prémiového dřeva, pokrytého ikonickým, černo-stříbrným plátnem Monogram Eclipse. Celý design dotváří kovové panty, nýty a uzávěry, odpovídající historickým modelům kufrů Louis Vuitton. Vnější povrch z plátna Monogram Eclipse pracuje s barvami, připomínajícími novozélandský ragbyový tým. Plátno zdobí nejrůznější malovaná loga a číslice, spojené s osobností Dana Cartera. Nechybí zde nápis DC10 (odkazující na číslo hráčova dresu) a 1958 (počet bodů, které se mu podařilo získat na mezinárodní ragbyové scéně).

Vnitřek kufru je vystlán mikrovláknem a tkaninou, inspirovanou funkčním oblečením. V kufru se nachází výběr nejcennějších trofejí a vzpomínek na Danovu úžasnou hráčskou kariéru: tři ceny za Nejlepšího světového hráče ragby; tři medaile z Mistrovství světa v ragby; dvě kšiltovky ze stého zápasu; tři dresy, které měl na sobě na mistrovství světa; sportovní boty z „ukončení kariéry“ i pár, který obouval na mistrovství světa; výtisk Danovy knihy „The Art of Winning“ a také ragbyový míč, který vytvořil ve spolupráci s módním domem Louis Vuitton v roce 2019.

Kufr má pět zásuvek, vykládaných mikrovláknem, opatřených bílými koženými madly. Na čelní straně velké zásuvky je proplétaná bavlněná mřížka, připomínající ikonické kufry značky Louis Vuitton, konkrétně model Secrétaire Linge.

„Při příležitosti Mistrovství světa v ragby, které se letos koná ve Francii, jsme chtěli vytvořit něco opravdu speciálního,“ prohlásil Carter. „Kufr Malle Vestiaire ukrývá všechny důležité předměty, symbolizující vzpomínky na mou profesionální ragbyovou kariéru. Oslavuje také „Umění cestování“, které je neoddělitelně spjato se značkou Louis Vuitton. Tento kufr je prostě dokonalou studnicí mých vzpomínek.“ 

A víte co? Kufr Malle Vestiaire je aktuálně k dispozici na webových stránkách www.louisvuitton.com, takže si ho můžete koupit i vy. Třeba na… No, ono se něco najde.

Foto: Louis Vuitton

Komentáře