Jejich každodenní prací je udržet nás všechny stylové a dobře oblečené. Musí být kreativní, a i v tak hluboce omezeném byznysu jako je pánská móda přicházet neustále s něčím novým. Co je mnohem složitější než u dámské módy.

Není proto divu, že mnoho pánských designérů, kteří se starají o svou značku, volí uniformu. Něco, co nosí pořád, vypadá to na nich nejlépe a ráno nemusí investovat cenou kreativitu do svého oblékání.

Paul Smith

Kdysi měl naplánovanou celoživotní dráhu cyklistického závodníka a díky bohu to nevyšlo. Temně modrý oblek totiž vypadá lépe než lycrová kombinéza. Styl Paula Smithe je přesně takový, jaký by měl zvolit muž, kterého nebaví experimentovat, ale chce vypadat stylově. Tmavé obleky, občas denim, zajímavé boty, a hlavně dobré brýle.

Ralph Lauren

Muž, který pro všechny nástupce vymyslel lifestyle musí dobře reprezentovat. Než založil svou značku, nebyl nikdo jiný, kdo by nabízel od ponožek až po tapety v jedno stylu. Pan Lauren nosí to, co nosí tradiční gentlemani v určitém věku. Oblékne dvouřadé sako se zlatými knoflíky a pruhovanou kravatu, nasedne do svého epického Bugatti a každý by si přál být jako on.

Tom Ford

Bůh designu s geniální schopností donutit ostatní kupovat drahé věci. Od jeho supermoderního ranče v Mexiku, kde chodí v kovbojském klobouku a jezdí na koni až po ulice v Londýně, kde chodí ve svém ikonickém obleku. Vše doplněno obrovským talentem a nezaměnitelnou osobní estetikou, Tom Ford není jen nejstylovější designér, ale nejstylovější muž vůbec.

Ricardo Tisci

Kreativec, který postavil Givenchy opět na nohy a dovedl ho do nové éry je v módě až téměř drze kreativní, a přitom sám nosí téměř výhradně černou. S občasným extra barevným kusem. Vypadá to velice promyšleně, a přitom to nezabere čas. Kdyby to tak dělal každý chlap, který si s oblékáním neví rady, byla by naše planeta mnohem estetičtější.

Kanye West

Ještě předtím, než někdo začne argumentovat, že Kanye není designér, že nemá talent nebo že udělal neúspěšné kolekce, prodává v současnosti víc bot než kdokoliv jiný, nepotřebuje marketingové oddělení, protože Kim něco postne na Insta a stejně prodává. Pokud to není úspěch módní značky, tak už nic. Kanye začal éru, kdy spousta lidí vypadá jako z armády spásy, ale jejich outfit stál víc než dovolená na Maledivách.

Patrick Grant

Člověk, který má v rámci svého labelu obchody na Savile Row by měl vypadat vždy tak, jako že všechno šili na něj. Superschopností pana Granta je navíc i to, vypadat skvěle ve věcech, které jsou záměrně volné a lehce oversize. To nedokáže každý. Nejlepší inspirace je jeho balanc mezi volnými a těsnými věcmi.

Virgil Abloh

Zakladatel značky Off-White je nejlepším příkladem, jak by se měl dělat streetwear. Nenásilně, moderně a stylově kombinuje své vlastní věci a kousky od značek jako Vetements, aniž by vypadal obyčejně nebo hůř, jako attention slut.

Komentáře