Tvrdí to tak alespoň časopis Journal of Sex Research, který zveřejnil výsledky výzkumu minulý měsíc. K tomuto zjištění přišli vědci z univerzity v americkém Michiganu. Podle nich dělá daleko častěji mužům větší radost příležitost pomoci dosáhnout ženě orgasmu. Dokazují si tak vlastní úspěch.

Autory článku zajímalo, na základě textů zabývajících se sexuální problematikou, jestli muži vnímají uspokojení ženy za jakési dokázání své mužské podstaty. Studie analyzovala odpovědi více než osmi set heterosexuálních mužů starších osmnácti let. Těm byly předloženy čtyři imaginární příběhy s různými scénáři, ve kterých si měli představit pohlavní styk se svojí sexuální partnerkou. Nebylo žádným překvapením, že muži, kteří přivedli k orgasmu ženu, která jej nikdy předtím nedosáhla, pocítili triumf na rozdíl od opačného případu.

Obecně se věří, že ženský orgasmus hraje důležitou roli v životě muže. Má velký vliv na utváření mužské podstaty. Aniž by si to někteří uvědomovali, urputná snaha přimět ženu docílit orgasmu může způsobit, že zapomeneme na některé důležité faktory potěšení. Nesmíme zapomínat, že ženský orgasmus by neměl být vnímán jako další ze zářezů v posteli, ale jako příjemná zkušenost, které se nám dostává prostřednictvím ženského těla.

Psychoanalytik a autor knih o sexu Paul Joannides ve výsledcích u jednotlivých dotazujících vidí, že nezmínili rozdíly v dosažení orgasmu mezi muži a ženami. Zatímco ten mužský je očividný, u žen ho jen tak jednoduše nezjistíte. Mnoho žen se potýká s problémem, jak najít vhodný způsob vysvětlení, jak fungují jejich pohlavní orgány a tak dochází častěji z jejich strany k předstíranému orgasmu. Tvrdí, že by tomu měly ženy zabránit a naopak muže vzdělávat o svém potěšení a pomáhat jim, aby si uvědomili, že způsob, jak dosáhnout orgasmu, je u nich zcela odlišný. Orgasmus by měla být příjemná součást pohlavního styku a nikoliv vynucená.

 

Pánové, zbystřete! Zde je 5 zálib, které ženy u mužů považují za nejvíce atraktivní.

Komentáře