29letá jeptiška z kláštera ve španělském Valladolidu způsobila veliký rozruch, když veřejně prohlásila, že je ve třetím měsíci těhotenství. Stojí si za tím, že pohlavní styk s žádným mužem neměla. Dítě se podle jejích slov v lůně zrodilo vůlí samotného Ducha svatého.

„Nechci nikoho svým jednáním rozzuřit ani urazit. Ale neexistuje jiná možnost, než že do mě vstoupil Duch svatý, protože jsem v životě sex s žádným mužem neprovozovala. Duch svatý mě navštívil ve snech, kde mě i oplodnil. V žádném případě ale netvrdím, že jsem další Panna Maria, to by bylo rouhání!“ stála si za svým mladá jeptiška během rozhovoru pro portál thereisnews.com.

FOTO: Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva

Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 8357436Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - loki-mythological-godsNejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 8353603Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 8355025Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - crazy-gods-taweret-egypt
Další fotky
Nejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 5-SaponaNejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 7-XochipilliNejpodivnější bohové a bohyně v historii lidstva - 3-Tlazolteotl

Ve Vatikánu, srdci samotné církve, jsou vůči těmto výrokům spíše skeptičtí. V současnosti probíhá vyšetřování, které by mělo určit, zdali se opravdu jedná o zázrak, nebo se pouze nerozvážná hříšnice snaží vyhnout tvrdému trestu za své jednání. Hlavním podezřelým celého případu je momentálně pekař, který každé ráno do kláštera dováží chléb a s jeptiškou tak přicházel často do kontaktu. Právě on je s největší pravděpodobností tím „Duchem svatým“. Pokud by se ale prokázalo, že za celým incidentem stojí tamní kněz, potýkala by se církev s problémem mnohem větších rozměrů. V tuto chvíli je však na stole stále možnost, že žena mluví pravdu a nás za pár měsíců čeká další příchod Spasitele.

Michal Švehla

Pozn.: Zpráva je vyfabulovaná. Můžeme s určitostí říci, že pokud jeptiška s někým smilnila, Duch svatý to nebyl. 

Bible už nestačí. Papež František zrušil Písmo svaté a nabízí okamžitou náhradu

Komentáře