Případ záhadných okurek, které jsou v ženském klášteře nedaleko Říma pěstovány bez pozdějšího gastronomického využití, znepokojuje některé církevní činitele. Nyní, po skoro dvouměsíčním vyšetřování, se objevily nové směrodatné informace.

Za pěstováním nadměrného počtu okurek podle nejnovějších zjištěných informací s největší pravděpodobností stojí skupina několika jeptišek, v čele se samotnou Matkou představenou. Ta prý měla na starosti organizaci a distribuci okurek po celém klášteře. Tyto informace církevním vyšetřovatelům přinesla jedna z jeptišek, která už před Bohem okurkové tajemství nedokázala nadále skrývat.

Papež František prohlásil, že masturbace nemůže být nadále považována za hřích. Podle jeho slov ji vyzkoušel každý

Ačkoliv vyšetřovatelé navrhli okamžité zbavení funkce Matky představené a potrestání všech, kteří se obchodu s okurkami účastnili, na obranu „hříšnic“ přispěchal sám papež František. Ten se v poslední době nechal slyšet, že masturbaci nelze považovat za hřích, a očividně ani použití okurky se hlavnímu představiteli církve nejeví jako závažný problém. „Není povinností církve, aby zjišťovala, proč si naše sestry vypěstovaly tolik okurek. Co s nimi v soukromí dělají, je jen jejich starost. Ne naše, a ne nikoho jiného,“ sdělil novinářům mírně rozlícený papež a okamžitě požádal o zastavení celého, podle jeho slov, absurdního vyšetřování.

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Michal Švehla

Španělská jeptiška šokovala církev přiznáním, že je těhotná. Tvrdí, že do ní vstoupil Duch svatý. Ten nařčení odmítá

Komentáře