Hollywoodská herečka v 50. a 60. letech minulého století obklopená slávou, se na vrcholu své kariéry rozhodla změnit svůj život o sto osmdesát stupňů a odevzdat se Bohu. Dnes je tomu více jak padesát let od jejího zasvěcení.

Svoji kariéru začala mladá kráska ve svých pouhých devatenácti letech a to hned po boku Elvise Presleyho. Pro Dolores však nebyl život v Hollywoodu žádnou neznámou, od malička totiž ve filmové čtvrti města Los Angeles vyrůstala se svými rodiči – herci a tak se jí kariéra filmové herečky zdála jasnou volbou.

FOTO: Z herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu

Z herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - dolores_hart_profile_a_pZ herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - c9a74589709dbb1f577a8098addf6a36_XLZ herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - 35636004250_cf43908160_bZ herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - 46Z herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - 51RkAjc9TuL._AC_
Další fotky
Z herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - imageZ herečky jeptiškou – Presleyho láska z plátna vstoupila do řeholního řádu - oscar-judge-rgt

Ve svém debutovém snímku „Loving You“ z roku 1957 hrála Elvisův objekt touhy nakonec úspěšně korunovaný kamerovým polibkem. A o rok později znovu – herecká dráha Dolores, která měla všechny fyzické i osobnostní předpoklady pro to, aby se stala miláčkem publika 50. let, nabrala rychlé obrátky.

S přezdívkou „nová Grace Kellyová“ byla nevinná kráska žádaná nejen u filmových režisérů, ale i u vlivných mužů. Se svým dlouholetým přítelem businessmanem Donem Robinsonem plánovala svatbu, nechala si dokonce ušít svatební šaty u oscarové designérky Edith Headové, jen aby těsně před svatbou zrušila zasnoubení.

Sestra Dolores

Proč? Ve svých čtyřiadvaceti letech cítila nutkání vstoupit do řeholního řádu. Její snoubenec rozhodnutí pochopil a v benediktinském klášteře Regina Laudis, do kterého vstoupila, ji navštěvoval každý rok o velikonocích a vánocích. Sám se nikdy neoženil.

Belgická královna Astrid byla krásná, skromná i milovaná. Potkal ji ale stejně tragický osud jako princeznu Dianu

Že se nejednalo pouze o nějaké zbrklé rozhodnutí potvrzuje fakt, že sestra Dolores je stále řádovou sestrou již dlouhých 54 let. Své herecké zkušenosti jen tak nezahodila. V klášteře Regina Laudis založila divadlo s podporou svých známých ex-kolegů jako byl Paul Newman nebo oscarová herečka Patricia Neal. Zároveň je jedinou jeptiškou, která je členem Americké akademie filmového umění a věd, tedy jedním z rozhodujících o vítězích Oscarů.

Jan Králík

Komentáře