Ačkoliv Elon Musk předem varoval investory, že Cybertruck, nový elektrický pick-up, bude značně futuristický, nikdo si ani zdaleka nedokázal představit, jak vážně svá slova 48letý podnikatel a vynálezce myslel.

Při prvním pohledu na koncept připravovaného Cybertrucku se leckdo může cítit dotčeně. Elon Musk totiž očividně ukradl nákresy, které řada z nás zhotovila někdy mezi svým třetím a čtvrtým rokem života, když jsme se poprvé pokusili nakreslit automobil. A to pomocí zhruba pěti rovných čar a dvou kol. Kola naštěstí Elon Musk zanechal kulatá. Navíc ne všichni vzhled nového elektromobilu předčasně hanobí a odsuzují. Na sociálních sítích se můžeme setkat i s některými pozitivními reakcemi, není jich však mnoho. Na to, co všechno má nový elektromobil zákazníkům nabídnout, se podívejte v naší galerii.

FOTO: Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly

Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.15.48Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.11Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.26Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.42Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.48
Další fotky
Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.37Co přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - tesla-cybertruckCo přináší Muskův revoluční elektrický pickup Cybertruck? Jeho kontroverzní vzhled pobouřil i skalní fanoušky Tesly - Screenshot 2019-11-23 at 02.16.03

I přestože se původně očekávalo uvedení sériového modelu, Tesla dokázala prezentovat pouhý koncept nového elektrického pick-upu. To je u americké automobilky poměrně nezvyklý jev. A nejspíše svědčí o tom, že Cybertruck stále není v mnoha ohledech připravený vyrazit na silnice. Ne zrovna hladký průběh celé prezentace zamával i s akciemi Tesly, které během malé chvíle spadly o více než 5%. To v hodnotě celé firmy znamená propad o zhruba 100 miliard českých korun.

Tesla nový elektromobil nabízí ve třech různých verzích, které se odvíjejí podle počtů motorů umístěných ve voze. Ceny se aktuálně pohybují v rozmezí od 40 tisíc do 70 tisíc amerických dolarů. Základní jednomotorová verze disponuje dojezdem 400 kilometrů na jedno nabití, nejdražší třimotorová varianta zvládne hned dvojnásobek. První kusy automobilu by měly z výrobní linky vyjet až během roku 2021, ale už nyní si Cybertruck můžete předobjednat webových stránkách Tesly. Platba předem je pouhých 100 dolarů, částku si také údajně můžete kdykoliv nechat bez problémů proplatit zpět.

Elon Musk a jeho kolega během prezentace demonstrovali nerozbitnost oken nového Cybertrucku. Okno však po nárazu kovové koule okamžitě prasklo.

Za zmínku pak určitě stojí „nerozbitná“ okna, která by měla řidiče spolehlivě ochránit v nebezpečných situacích. Alespoň to Elon Musk tvrdil, než jeho kolega, automobilový návrhář Franz von Holzhausen, hodil do okénka kovovou kouli, aby nerozbitnost nározně demonstroval. Okno se bohužel rozbilo a vytvořila se na něm nepřehlédnutelná pavučina. Musk na situaci zareagoval slovy: „Dobré je, že koule nepronikla oknem dovnitř do vozu. Z nějakého důvodu se okno tentokrát rozbilo, ale nevím proč. Alespoň máme prostor pro zlepšení.“

Prostoru pro zlepšení má nyní Musk a celá Tesla opravdu hodně, přesvědčovat stále více skeptické akcionáře a investory jeho firmy je za současné situace stále těžší a těžší. A co si budeme nalhávat; prezentace Cybertrucku určitě nebyla událostí, která by jedince, kteří mají v Tesle investované peníze, nějakým zásadním způsobem uspokojila a uklidnila.

 

Michal Švehla

Novou technologii, která by měla spojit lidský mozek s počítačem, představila společnost Neuralink Corporation.

Firma Elona Muska vyrobila implantát, který spojí mozek s počítačem. Testovat na lidech by se měl příští rok

Komentáře