Papež František šokoval celý svět, když oznámil, že Bible je již nadobro z módy, a že je potřeba udělat radikální změnu. Kniha knih byla tak oficiálně zrušena a my musíme počkat na ohlášené církevní setkání, kde se rozhodne, co ji nahradí.

Názvy některých titulů, které jsou zvažovány, dnes nedopatřením unikly na veřejnost. V seznamu uvedený Alchymista od spisovatele Paula Coelha se jeví jako logická volba, jelikož jeho části mají pozoruhodnou vlastnost –  mezi lidmi se prostřednictvím moudrých citátů šíří rychleji než jakékoliv evangelium. „Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem,“ je jednou z mnoha pravd, které můžeme v ikonickém dílu najít. O nejtemnější období církve se možná i jedná, ale nevíme, jestli ji ještě nějaký ten úsvit čeká. Zvláště pak, když to vypadá, že se poslední stovky let církev řídila podle úplně jiného citátu geniálního Brazilce Coelha, který zní: „Chceš-li člověka ovládnout, vyvolej v něm strach.“

„Už si dál nemůžeme dovolit komunikovat s dnešní vyspělou společností za pomoci knihy, která byla napsána před tisíci lety. Nezadržitelně ztrácíme následovníky, musíme jít o krok dál a modernizovat církev. Svých cílů dosáhneme, i kdyby to mělo znamenat přepsat slovo Boží. Nic o moc horšího, než je Starý zákon, stejně už nikdo nevymyslí.“ Tato papežova nevybíravá slova padla na miliony věřících, kteří tuto myšlenku považují za dovršení šílenství hlavy jejich církve. Po celém světě se zdvihla rázná vlna nevole, někteří dokonce na protest nosí trička s hashtagy jako #kdejebible nebo #frantiseknenimujpapez.

Michal Švehla

 

Pozn.: Veškeré jevy a události v článku včetně boží existence jsou vymyšlené. Zpráva je poplašného či jinak závažného charakteru. Pokud vám to došlo až nyní, doporučujeme k prostudování následující text:

Chcete mít vyšší IQ? Těchto 8 činností vám k němu pomůže

 

Komentáře