Hongkong očima surrealistického umělce Tommyho Funga dává proslulému přístavu nový rozměr. Budovy, lidé a objekty ve svém rodném městě fotograf a grafik Fung přetvořil pomocí čarotvorné fantazie. Vznikla tak opravdu unikátní sbírka fotografií.

Když se Fung vrátil z Venezuely, kde vyrůstal, zpět do do rodného Hongkongu, okamžitě si všiml, že většina lidí v asijské metropoli působí poněkud úzkostně a neštastně. Rozhodl se proto město upravit k obrazu svému a dal tak vzniknout podivuhodné sérii fotografií. V naší galerii se můžete podívat na fascinující sérii surrealistických snímků, které vám Hongkong ukáží z poněkud jiné perspektivy.

FOTO: Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy

Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - Artist-imagines-what-his-life-in-Hong-Kong-would-be-like-in-a-surreal-way-5ca1e4b465d0e__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - Bdmr7unlJSa-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BbEi1ASFTMS-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BX-Qv7DgaAk-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BZGXwblAjz–png__880
Další fotky
Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BZ8dTITA8hu-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BlpvxiwFi6V-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - Artist-imagines-what-his-life-in-Hong-Kong-would-be-like-in-a-surreal-way-5ca2ff6fca82f__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BkpaFAalhKs-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - Blxew00lwTN-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BaOeWDuA2cs-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - Artist-imagines-what-his-life-in-Hong-Kong-would-be-like-in-a-surreal-way-5ca2fd994cae1__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BoBsCO3lgL6-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BpmGPNcFVqA-png__880Surrealistické snímky Hongkongu vám ukáží světovou metropoli z úplně jiné perspektivy - BrxI7ANlk9Q-png__880

Tommy Fung na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou surrealHK, jeho instagramový profil k dnešnímu dni sleduje skoro 50 tisíc lidí a noví fanoušci stále přibývají. Každá Fungova fotografie se skládá z několika různých objektů. Veškeré úpravy provádí surrealista úplně sám. Dokončení jednoho snímku podle Fungových slov zabere zhruba 6 hodin práce. Skrze svá díla často upozorňuje i na aktuální problémy v Hongkongu, jedné z nejhustěji osídlených oblastní světa. Mimo jiné kritizuje i místní politiku, znečisťování životního prostředí. Nevyhýbá se ani mnohým sociálním otázkám, které často rozdělují tamní společnost.

Michal Švehla

Street art není vandalismus. Prohlédněte si originální malby chytře a vtipně zakomponované do okolí

Komentáře