Většina pouličních umělců se obvykle snaží nějak narušit prostředí, ve kterém jejich dílo vzniká. Pro street art však toto není pravidlem a po celém světě můžeme najít malby, které velice chytře a nenásilně zapadají do prostředí, ve kterém vznikly.

Umělci jako Banksy, Ernestas Zacharevičius nebo Oak Oak využívají speciální techniky malby, díky které finální dvojrozměrné dílo naprosto skvěle zapadá do jeho trojrozměrného prostředí. Na nejpovedenější kousky z těchto „interaktivních“ maleb se můžete podívat v naší galerii.

FOTO: 26 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity

26 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-3626 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-4326 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-3126 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-726 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-38
Další fotky
26 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-1226 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-1926 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-526 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-4026 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-3926 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-4626 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-226 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-926 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-2926 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-4126 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-2226 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-826 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-35-126 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-2126 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-32-226 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-426 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-3426 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-2026 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-126 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-2826 důkazů, že street art je mnohem více než jen tagy a graffity - creative-interactive-street-art-44

Jedním z nejzajímavějších umělců tvořících tyto často satirická díla je již výše zmíněný Banksy. I když je jeho skutečná identita neznámá, víme, že se jedná o anglického streetartového umělce pocházejícího z bristolské undergroundové scény. Jeho malby často nesou politické nebo kulturní poselství. Banksy dokonce v roce 2010 vytvořil vlastní úvodní skeč k jednomu dílu ze seriálu Simpsonovi. Ten ukazuje pracující Asiaty, kteří tvoří samotný seriál v dosti žalostných podmínkách. Skeč byl inspirován Banksyho zjištěním, že Simpsonovi jsou z velké části vyráběni v Jižní Koreji. V roce 2017 začaly kolovat zvěsti, že pouličním umělcem je Robert Del Naja z kapely Massive Attack. V únoru 2018 pak deník The Independent zveřejnil video, které poměrně jasně naznačuje, že Banksy je bristolský umělec Robin Gunningham.

Michal Švehla

Turecký teenager promítá své sny do umění. 35 úchvatných fotoobrazů, od kterých nebudete chtít odtrhnout zrak

Komentáře