Mafiánské masakry, sebevraždy, nepovedené loupeže a vraždy se znovu vynořují ze zapomnění a zpřítomňují ony dávné hrůzné okamžiky díky nové oživující barevnosti. Podívejte se na několik desítek kriminálních snímků z dob našich pra(pra)rodičů.

Dokumentování zločinů ať už oficiálními fotografy z řad kriminalistů, nebo novinářskými lovci senzací je zajímavým, neobvyklým a hlavně nepřikrášleným okénkem do naší lidské minulosti.

FOTO: Oživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století

Oživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - joe-masseria-card-murderOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - 30096620588_25ca03154d_bOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - ny-murder-brown-suitOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - ny-murder-newspapersOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - david-beadle-the-spot
Další fotky
Oživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - man-under-taxi-deadOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - dead-body-royalsOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - man-dead-in-bedOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - central-park-murder-suicideOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - stairwell-dead-body-copsOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - st-valentines-day-massacreOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - hymie-weiss-dead-bodyOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - bloody-body-autopsy-photoOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - homer-van-meter-bodyOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - girl-dead-in-bedOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - charles-gioe-dead-bodyOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - bugsy-siegel-deathOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - irving-feinstein-burned-bodyOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - joseph-rosen-candy-storeOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - dead-body-in-trunkOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - photographer-head-on-streetOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - bloody-man-pinstripeOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - dead-foot-of-stairsOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - couple-dead-in-bedOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - dead-man-face-downOživlá kriminální historie – podívejte se, jak se vraždilo v minulém století - hat-off-dead-elevator

V New Yorku první poloviny minulého století nebylo o organizovaný zločin nouze, mafie měla značný vliv hned v několika sousedstvích – a na ony scény jak z gangsterského filmu dost často narážel fotograf Arthur Fellig, ukrajinský imigrant známý pod pseudonymem Weegee.

Weegee, který se později stal jedním z nejznámějších „street“ fotografů, byl mnohokrát na místě činu ještě před příjezdem samotné policie. Šestý smysl? Kdepak. Odposlouchával jejich vysílačky. Scénu tak zachytil surovou, necenzurovanou a často s davem zvědavých a mnohdy i nadšených kolemjdoucích.

Zloděje „Pretty Boy“ Floyda Američané milovali. Rozneslo se, že při svých loupežích v bankách ničí hypoteční smlouvy zadlužených klientů

Dnes již ikonické snímky Weegeeho a několika dalších fotografů zpřítomňují v nové barvě okamžik ještě autentičtěji. Přesvědčte se sami v galerii kriminálních snímků.

Tomáš Ospalý

Komentáře