Na filmu Tajemství a smysl života pracuje režisér Petr Vachler více než deset let. Ale konečně má hotovo a film už viděli i vybraní diváci na několika předpremiérách. „Všechny byly beznadějně vyprodané a ty reakce publika byly neskutečné. Jsem za to strašně rád,“ říká bývalý majitel Českého lva ke svému novému snímku, ve kterém hraje plejáda tuzemských hereckých hvězd v čele s Janem Budařem, Barborou Seidlovou nebo Vladimírem Javorským.

Mimořádné předpremiéry Tajemství a smyslu života se zatím konaly v Praze, Olomouci, Liberci a v Teplicích. Zájem o projekce v době, kdy kina většinou zejí v prvních horkých letních dnech prázdnotou, byl na tuzemské poměry nevídaný, a to dokonce za zvýšené vstupné na podporu filmu. Lidé seděli i na schodech, či jeli na předpremiéru i neuvěřitelných 400 km ze Slovenska, jen aby film viděli. „Já jsem doufal, že se ten film bude lidem líbit, ale takovéhle reakce jsem doopravdy nečekal. Mám ohromnou radost a doufám, že film oslaví po své oficiální listopadové premiéře, co nejvíce lidí nejen v Česku, ale po celém světě,“ říká Vachler.

Komplimenty po shlédnutí filmu nešetřila ani světová hvězda záhadologie spisovatel Erich Von Däniken. Na otázku, jaký má ze snímku dojem, po projekci odpověděl: “Tento film nám otevírá oči…“, a přítomnému režisérovi řekl: „Jsi skvělý. Práce, kterou jsi na filmu odvedl, by měla být vidět celosvětově. Doufám v to a přeji ti to. A nám všem také.“

Sám Petr Vachler chce ještě před oficiální premiérou v listopadu přidat další předpremiérové projekce v městech, kde je o film zájem (Zlín, Ostrava, Plzeň, České Budějovice a další města). Zdá se logické, že by se po úspěchu právě proběhlých projekcí mohla připravit živná půda pro ty, kdo zatím o filmu nic neví, a přesto by ze své podstaty film tohoto typu rádi viděli.

O filmu:

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života.

Na ryze autorském projektu kombinovaného celovečerního filmu Tajemství a smysl života (2022) pracuje prakticky deset let. První klapka padla v roce 2013 a předcházelo jí několikaleté natáčení rozhovorů s významnými osobnostmi ze světa vědy, spirituality a duchovních nauk. Ve filmu hraje řada velkých tuzemských hvězd jako Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová, Andrea Růžičková, Aneta Krejčíková, Robert Jašków, Petr Buchta nebo Vladimír Javorský. Vedle toho je pak součástí filmu i řada výpovědí desítek světových osobností jako je například Raymond Moody, Erich von Däniken, Deepak Chopra nebo Eric Pearl.

Foto: Vachler Art Company

Komentáře