Po minulém výletu do Francie za Alainem Delonem jsme se opět vrátili do Hollywoodu, abychom vám představili Paula Newmana a jeho sofistikovaný módní styl. Co jste o Newmanovi určitě nevěděli? To najdete nejen v tomto článku, ale i v tištěné verzi Mužů v Česku, jejichž nové číslo je vám k dispozici na stáncích. Kromě Newmana se můžete těšit na Vojtu Dyka, Alexandera McQueena, Kapitána Dema a spoustu dalších hvězd.

1. Jeho matka se jmenovala Terézia Fecková a byla ze Slovenska, pocházela z Humenného.

2. Chtěl se stát pilotem, ale když narukoval do 2. světové války, byla odhalena jeho barvoslepost.

FOTO: Nejlepší role Paula Newmana

Nejlepší role Paula Newmana - Někdo tam nahoře mě má rád (1955)Nejlepší role Paula Newmana - Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)Nejlepší role Paula Newmana - Sladký pták mládí (1962)Nejlepší role Paula Newmana - Hazardní hráč (1961)Nejlepší role Paula Newmana - Frajer Luke (1967)
Další fotky
Nejlepší role Paula Newmana - Butch Cassidy & Sundance Kid (1969)Nejlepší role Paula Newmana - Podraz (1973)Nejlepší role Paula Newmana - Skleněné peklo (1974)Nejlepší role Paula Newmana - Barva peněz (1986)Nejlepší role Paula Newmana - Road to Perdition (2002)

3. Hlavní roli ve slavném boxerském dramatu Někdo tam nahoře mě má rád (1956) měl původně hrát James Dean. Producenti ale nakonec vsadili na ještě ne příliš známého Newmana a dobře udělali. Paul dřel na roli tak tvrdě, že by se nakonec mohl v době natáčení postavit do ringu vedle profesionálních boxerů.

4. Jeho nejstarší syn Scott se předávkoval drogami. Newman se několik let po jeho smrti věnoval více než herectví organizaci věnující se drogové prevenci a léčbě závislostí, kterou sám založil.

5. Celý život byl zapřisáhlým demokratem hlasitě kritizujícím republikány.

6. Než získal svého prvního Oscara, byl na toto ocenění sedmkrát pouze nominován.

7. Měl být nejen hercem a filmovým režisérem, ale i režisérem divadelním. K jeho debutu v podobě jevištní adaptace Steinbeckovy slavné novely O myších a lidech už ale nedošlo, režii musel ze zdravotních důvodů odmítnout. Pár měsíců nato Newman zemřel na rakovinu.

Kromě nezapomenutelných filmových rolí nám po sobě Paul Newman zanechal jeden z ikonických stylů. Neholdoval módním výstřelkům, módní trendy ho příliš nezajímaly. Sako, bílá košile, skvěle padnoucí kalhoty s úzkými nohavicemi – přesně v tom býval Paul Newman k vidění nejčastěji. Skvěle mu padl i klasický black tie. Své vysportované tělo neváhal na pláži ukazovat v plavkách.

Paul Newman, to je klasická elegance, šaty na míru, sebevědomí, které nepotřebuje experimenty, jež by se ho snažily ho upozadit. Nic víc, ale naštěstí ani nic míň.

FOTO: V čem vypadal Paul Newman nejlépe?

V čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V klasickém oblekuV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V triku a džínáchV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - Ve slunečních brýlíchV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V pulovruV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V bílé barvě
Další fotky
V čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V rozhalené košiliV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V plavkáchV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V kloboukuV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V pohodlíV čem vypadal Paul Newman nejlépe? - V plnovousu

Martin Hradecký

A na další stylovou ikonu a Newmanova kolegu, Alaina Delona, se můžete podívat zde.

Komentáře