Všichni se každý den koukáme do displejů a monitorů. Jíme spoustu nezdravého jídla, žijeme ve znečištěném prostředí, pijeme málo čisté vody. Krom zdravotních důsledků má samozřejmě podobný životní styl výrazný vliv na vzhled.

Kruhy a vrásky pod očima patří k prvním projevům únavy a stárnutí. Nedají se zastavit, nedají se zvrátit. Můžete proti nim ale docela efektivně bojovat. Pokud vám tedy nevyhovují komentáře typu „moc jsi se nevyspal“ nebo „je ti dobře?“.

Kůže pod očima je téměř desetkrát tenčí než na zbytku obličeje. Tmavé kruhy a začervenání je způsobeno krevními žilkami a obrovským množstvím toxinů, které se hromadí v krvi. První krok, a jeden z nejdůležitějších, je dostatečné pití vody. Žádné ochucené minerálky, prostě čistá nesycená voda. Úprava jídelníčku také udělá svoje. Minimum soli, smaženého jídla a cukru může vzít z vašeho obličeje deset let.

Jak již bylo zmíněno, zírání do monitorů je náročné jak pro oči, tak mozek. Jakmile začne přírodní světlo mizet, utlumte si jas na svých přístrojích. Apple u svých produktů má Night Shift – modrobílé světlo se promění na žluté, a to nenamáhá oči, potažmo kůži kolem nich, tolik. Snažte se také po deváté omezit počítač i telefon na minimum. Což je ale v dnešní době utopistická představa.

V případě, že máte kruhy pod očima od přírody, nepomůže ani 10 hodin spánku, ale jejich intenzita se měnit bude.

Spoustě mužů je proti srsti používat korektor na kruhy pod očima – mají strach, že bude vidět a tak podobně. O krému na oční okolí ale nikdo vědět nemusí. Prostě ho schováte v koupelně a vaše mužnost neutrpí. Trh nabízí spoustu produktů „pro muže“. Nicméně, jak už to bývá, ženy mají produkty dotažené k dokonalosti a obvykle fungují mnohem lépe.

Nezapomínejte také nosit sluneční brýle. Když musíte oči mhouřit, vrásky se vám dělají více.

Komentáře