Řeč těla nám může poskytnout o pozorovaném jedinci značné množství informací bez toho, aby vůbec musel otevřít ústa a promluvit. Člověk znalý tohoto umění pak může pouhým pohledem číst v ostatních lidech jako v otevřených knihách. A kdo by to nechtěl umět?

Podle výzkumu provedeného na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles), je pouhých 7 % z celé komunikace založeno na slovech, která říkáme. Zbytek celku pak tvoří z 38 % tón hlasu a největší část, nadpolovičních 55 %, pochází ze samotné řeči těla. V naší galerii si prohlédněte 6 rad, díky kterým budete umět číst řeč těla jako profík!

FOTO: Založené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla

Založené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - 093-trump_arms_crossedZaložené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - real_smileZaložené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - 260-subordinate_mirroring_bossZaložené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - depositphotos_205499256-stock-video-young-business-leader-portrait-portraitZaložené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - beautiful-eyes
Další fotky
Založené paže, napodobování nebo zdvižené obočí. Naučte se, jak efektivně číst řeč těla - Hillary-clinton-eyes-vote

Pokud se veřejnost s chutí zaměřila na řeč těla nějaké konkrétní osoby, pak to jistě je nynější prezident Spojených států amerických, Donald J. Trump. V jeho neverbálním vystupování můžeme postřehnout mnohé. Například dnes již všem známý způsob, kterým podává ruku, mluví za vše. Trump ruku totiž nepodává, nýbrž druhou osobou urputně třese a přitahuje si ji k sobě. Zaskočená oběť pak připomíná hadrovou panenku zmítající se v rukou zarputilého přerostlého dítěte. Trumpovi se ale v žádném případě nedá upřít, že právě vystupování tohoto typu mu zajistilo tak velkou podporu a nakonec i možná i samotné prezidentské křeslo.

Michal Švehla

11 věcí, které chytří lidé v práci neříkají, pokud chtějí být úspěšní

Komentáře