Deset minut sněží, prší a orkán bičuje naši zemi, další deset minut umíráme z přílivu skoro saharského větru. Pak začnou padat kroupy, pak zase slunce.  Podzimní počasí nikdy není zábava, ale tenhle rok je to snad ještě horší.

Povětrnostní vlivy hrají obrovskou roli nejen ve výdrži vašeho oblečení, ale i ve kvalitě vaší pleti nebo jen toho, jak jste v pohodě. Pokud chcete podzim přežít ve zdraví a nějakým způsobem se připravit na zimu, která má být nejhorší za 40 let, není od věci zařadit do programu pár bodů.

Postarejte se o oblečení

Jakmile přijdete z deště nebo větru, a je docela jedno jestli z deštníkem, vaše oblečení si zaslouží speciální péče. Kabát nebo trenč asi automaticky pověsíte na ramínko (určitě, jasně, rozhodně), ale i parku nemůžete jen dát na věšák za poutko a doufat, že nezmění tvar. Mokrá nebo vlhká látka bude mít větší snahu vytahat se. Je ovšem na vás, jestli chcete nosit kabát s neforemnými rameny a zničeným límcem. Vše na ramínko a nechat proschnout na vzduchu a při pokojové teplotě. Nikdy u tepelného zdroje.

Celokožené boots Ten Points, prodává Shoe Republic.

Semišová bunda s kožešinovým límcem, Tom Ford.

Kožené boty, kožené tašky

I když je upravení, vydělaná a navoskovaná, kůže je pořád kůže. Představte si, jak by vypadal váš obličej, kdyby jste se celý den máchal ve vodě. Nechat boty za dveřmi když přijdete úplně mokrý je barbarství. A to samé platí u tašek, batohů a aktovek. Otřete přebytečnou vodu nebo nečistoty, vycpěte boty novinami a opět nechte proschnout. Z aktovky je nejlepší všechno vyndat a následovat stejný postup. Na voskování a leštění může dojít čas později.

Kožené aktovky nebo batohy je dobré impregnovat a starat se o ně stejně, jako o boty. Impregnační sprej Super Invulner od Saphir.

Postarejte se o svou pleť

Střídání teplot je pro pleť zlo. Když ještě schytáte prudký a ostrý liják, nemáte ani tušení, s čím se musí chudák obličej vyrovnávat. Zařaďte do programu „sprcha – holení – čištění zubů“ ještě pořádné sérum nebo olej. Ne, pleťové oleje vám neudělají akné a nebudete se po nich lesknout. To je přežitá a chybná představa. Cílem sér a olejů je řešit konkrétní problém, který může pleť mít. Suchost a hrubost ze zimy je jeden z nich.

Sérum Concentré od Payot je krémová tekutina, která je nabitá vitaminem C, kyselinou hyaluronovou a antioxidanty. Jeho první účel je sice boj proti stárnutí, ale co umí mnohem lépe, je z šedé a unavené pleti vykouzlit odpočatou a spokojenou. Jakmile začíná odcházet slunce, je potřeba nasadit vyšší kalibr, pokud nechcete vypadat jako šedá zombie. Nanáší se snadno, nejlepší je použít ho na noc po vyčištění obličeje a po týdnu uvidíte rozdíl. Obličej viditelně zjemňuje – to je ideální, pokud jste byl noc před tím někde s kamarády a namísto obličeje máte hrubý šmirgl. Prodává FAnn Parfumerie.

Aqua Mineral Youth Essence sérum je zaprvé neuvěřitelně super na použití. Během vteřin se vsákne a na pleti po něm nic nezůstane – bude jen extrémně jemná. To se ale nezmění po celý den a vy nebudete ani v šíleném větru mít pocit vysušeného obličeje. Hodí se pro všechny typy pleti, neucpává póry a nevyvolává alergické reakce. Má v sobě vitamíny E, C a A a ty celkově zlepšují kvalitu pleti. Ráno po sprše si dejte na dlaň dvě pumpičky a vmasírujte na čelo, nos a kolem rtů. To jsou místa, která nejvíce trpí. Prodává FAnn Parfumerie.

Najděte něco, co vás uklidňuje

Ano ano, chlapi se přece nepotřebují uklidňovat, svíčky jsou pro holky a chlap je pořád v klidu, nic ho nerozhodí a nepotřebuje se uklidňovat. Což možná bude důvod, proč stovky chlapů v historii začalo války a ženy většinou přinášejí mír.

Najděte něco, co vás uklidňuje a děláte to rádi. I kdyby to mělo být otevřít si dobrou skotskou, zapálit si oheň v krbu a celý večer voskovat a leštit svoje boty a koukat u toho na South Park. Můžete začít dělat jiný sport, který nebude agresivní jako posilování s činkami – třeba plavání nebo Krav Maga.Podzim je nápor na psychiku a duševní hygiena je stejně důležitá. Nebudeme se tvářit, že ne.

Japonská whisky Nikka From The Barrel. Zraje v sudech, ve kterých už byl jednou bourbon a to jí dodává více rozměrů. Po vůni ucítíte tóny broskví, rozmarýnového oleje a borové mízy a při napití zase vanilku, třešně a na závěr kořeněný a intenzivní finále. Prodává warehouse1.

Zacapa Centenario 23 je guatemalský rum z panenského medu cukrové třtiny, který zraje v nevypálených sudech po bourbonu nebo sherry. V procesu se blenduje se staršími rumy, což jí dodává hlubší a výraznější tón. Naprosto ideální, když je venku zima. Prodává Warehouse1.

Jezte líp

Nejlepší část roku, protože příroda si přímo žádá, abychom jedli více a lépe. To je biologie. Nehledě na to, že v minus deseti je mnohem lepší dát si svíčkovou, než salát. Pokud se chcete vyhnout chřipkám a nachlazení – protože je lepší být celou zimu fit – vycvičte se v pití zázvoru, citronu, začněte jíst třeba rybí tuk v kapslích a pijte hektolitry vody. Chřipková sezóna a odolnost v ní je určena částečně i omezeným pitím a nedostatek slunce. Plus, výše zmíněný panák alkoholu je dobrý, pokud nechcete, aby vás bolelo v krku. Zakonzervovat se zevnitř.

Komentáře