Představy celého lidstva o tom, co znamená být elegantně a „gentlemansky“ oblečený, prakticky nikdy nezahrnují batoh. Evokují studentská léta, až příliš casual oděv a tak dále. Psát celý výčet by bylo na dlouho.

Už dávno, dávno, ale neplatí, že muž v obleku musí nosit jen aktovku nebo pouzdro na dokumenty. Ti, kteří to tvrdí, zaspali dobu. Batoh totiž užije každý muž a ve chvíli, kdy opět najdete svobodu, kterou skýtá, už nebudete chtít nic jiného.

1018711_w

Batoh Burlington, Smythson of Bond Street

Ve všem fungují protiklady. Máme rámové kožené boty a Conversky. Máme smoking a potom casual bomber. Stejně to je i u batohů, a i když horolezci nosí něco z nylonu ve výrazných barvách, neexistuje důvod, proč by CEO nemohl do kanceláře chodit s luxusním koženým batohem od Smythson of Bond Street.

louis-vuitton-grigori-backpack-taiga-leather-bags--M30209_PM2_Front view

Batoh Grigori, Louis Vuitton

Najděte něco, co bude sedět k vašemu konkrétnímu stylu. Pokud vyznáváte mladý streetwear ve stylu Justina Biebera a Kanye Westa, můžete jít do LV loga, Gucci nášivek a fungovat to bude. Jestliže nosíte saka, obleky a kašmír, buď jděte po úplné minimalistické klasice – YSL a v podstatě cokoliv v nenápadných liniích, nebo ten look trochu „rozbijte“ třeba ikonickým kusem od Fendi.

7VZ012O7CF07TA_01_BigSize

Batoh Fendi Peekaboo

Batoh, FVNK

Batoh, FVNK

Podle výše zmíněné rovnice je ale jasná jedna věc. Batoh nelze brát univerzálně a ač kousek v tan kůži bude skvělý ke tvídu, k šortkám a triku na léto bude až příliš formální. Ano, i batoh může být příliš formální. Sofistikovaný a přesto casual batoh bude z plátna v kombinaci s kůží a ty nejlepší dělá Burberry.

Batoh s printem britského pobřeží, Burberry

Batoh s printem britského pobřeží, Burberry

Plátěný batoh, Burberry

Plátěný batoh, Burberry

P.S. Pytel na tenisky, který se má nosit jen do posilovny, a přesto jej tisíce lidí nosí po ulicích není batoh. A nevztahuje se k tomuto článku.

Komentáře