Parfém je něco, co by mělo dotvářet outfit a osobnost. Podtrhnout celkový look, zvýraznit přednosti a dodat určitou formu tajemna. To se ovšem bavíme o skutečných parfémech, a ne o silně vonících deodorantech.

NUIT DE MEGEVE, Eight & Bob - parfém, který evokuje večer u alpského krbu. Prodává Odér Prague

NUIT DE MEGEVE, Eight & Bob – parfém, který evokuje večer u alpského krbu. Grapefruit  a vetiver mu dodávají říz, káva a tabák zase sofistikovanost. Prodává Odér Prague.

Mužům i ženám se často říká, že nejlepší je najít si svůj osobní parfém – něco, co vám zaprvé perfektně sedne a ostatní si to s vámi spojí. Jenže používat jeden parfém celý život je nejen nudné, ale často i nevhodné, protože zatímco večer je hluboká vůně s podtóny tabáku a koření skvělá, na dopolední brunch se moc nehodí. Nikdo ale neříká, že neexistuje pár esencí, u kterých je to jedno. Důležitá je rovnováha lehkých tónů s excentrickými a orientálními. Jako když by v historické knihovně rostl fíkový strom, nebo v sadu plném citroníků stála kožená vintage sedačka.

OUD IMMORTEL EAU DE PARFUM Byredo

OUD IMMORTEL, Byredo – Hluboká a orientální vůně s nezaměnitelnými tóny oudového oleje, kadidla a kardamonu ale i mechu. Prodává Ingredients.

Než začne léto a všichni se zahalí do prvoplánově citrusových a „svěžích“ vůní, vybrali jsme několik parfémů, který by měl mít ve svém arzenálu každý muž. Nezávisle na roční době, věku nebo postavení. Všechny jsou hluboké, individualistické, výrazné a nevoní po podobných klišé jako je oceán a tak podobně. I když všechna čest BVLGARI.

Zadig_Voltaire-This_is_Him

This is Him, Zadig & Voltaire – Neuvěřitelná tabákovo-kouřová esence, která vyvolá wow efekt u každého, s kým přijdete do styku. Dokonalý příklad, že parfém může být mužný a přitom neklasický a zajímavý. Prodává parfumerie Douglas.

Parfému člověk nemusí používat příliš, a to je rada, kterou bohužel spousta lidí ignoruje. Pak se nacházíme mezi dvěma extrémy – půlka lidí nevoní vůbec a ta druhá voní za všechny. Parfém použijte hned po ranní sprše, a to na místa, která se nejvíce zahřívají. Tím jsou myšleny jak pulzní body – za ušima, na zápěstí (ale nikdy nikdy nikdy netřete zápěstí o sebe – to je největší chyba, protože narušíte molekuly parfému a vydrží polovinu času), tak hrudník nebo břicho. Ano, i když se to zdá jako divný nápad, funguje to.

Tom Ford Noir Extreme

Noir Extreme, TOM FORD – Extreme je vylepšením ikonického parfému Noir. Hlavní silou parfému je ambra a několik druhů orientálního dřeva. S použitím tohoto parfému se nesmíte bát lehké opulence. Prodává parfumerie Douglas.

Jestliže chcete vůni osvěžit během dne, ale nechcete vonět příliš silně, stříkněte si jednu „dávku“ do vlasů.

COLONIA MIRRA EAU DE COLOGNE CONCENTRÉE

Kolínská voda Mirra, Acqua di Parma – pravděpodobně nejsvěžejší vůně z našeho výběru je založena na vyvážené kombinace citrusů, myrhy a několika druhů kožení. Prodává Ingredients.

 

 

Komentáře