Když Apple představí nový produkt, planeta se vždycky trochu zachvěje. Poslední představenou novinkou je červená linie, která je od pátku v běžném prodeji. Jak už to bývá, okamžitě se vyrojily tisíce lidí s tím, jak hrozně zbytečná záležitost to je, ale my vám s odůvodněním nákupu pomůžeme. 

Není pochyb o tom, že pokud vám jde pouze o výkon, nemá smysl si jej kupovat. Na to vám stačí ten, co máte. Nicméně, (PRODUCT)RED iPhone 7 je záležitost stylu a krásy. Známé čisté linie iPhone 7 avšak v rudém hávu s jemným leskem jsou efekt, který neudělá žádný kryt.

Apple dlouhodobě podporuje boj proti AIDS a výzkum s ním spojený, a to už od červeného iPodu Nano. Část ceny nové červené linie tedy odchází nadacím. Když se nad tím zamyslíte, vlastně bojujete za správnou věc.

V linii (PRODUCT) RED najdete i iPody, silikonové a kožené kryty na vše, Beaty nebo pásky k Apple Watch, ale na autentičnost celého červeného telefonu to prostě nemá.

Apple toho představil více, ale krom nových iPadů a zvětšení úložného prostoru u iPhone SE nepřišla žádná vylepšení a stále dostanete ten půl roku „starý“ systém. Nicméně podle této logiky by si nikdo nemohl koupit od Apple skoro nic, protože ty změny tak drastické nejsou. Pokud tedy nevyrvou jack.

Má tedy smysl si jej koupit? Pokud máte rádi červenou, nutně potřebujete nový telefon nebo se jen chcete odměnit – rozhodně. Jestliže ale hledíte do budoucnosti, je otázkou, jestli v září nepřijde ještě něco lepšího.

Komentáře