Korejská lidově demokratická republika je oficiální název pro stát ležící v severní části korejského poloostrova. Její úřady dodnes dohlíží na mnoho aspektů národní kultury a kontrolují toto dodržování u obyvatel státu. Jedním z takových je například péče o zevnějšek. Muži a ženy mají předem stanovené socialistické normy, co se oblékání a vlasové péče týče.

Severokorejské pouliční hlídky takzvané módní policie dohlížejí na dodržování striktně daných pravidel a kdykoliv vás mohou zastavit a podrobit výslechu, pakliže váš outfit nebo střih vlasů neodpovídá normě. Znamená to tedy, že ženy, kterým bylo umožněno nosit kalhoty, nesmí jejich délka být kratší než ke kolenům. Na minisukně či odvážnější šaty mohou zcela zapomenout. Co se vlasů týče, barvení se počítá jako přestupek a může vám hrozit trest od malé finanční pokuty až po krátkodobé odnětí svobody.

FOTO: Vybrali byste si z nabídky?

Vybrali byste si z nabídky? - Vybrali byste si z nabídky? - Vybrali byste si z nabídky? - Vybrali byste si z nabídky? - Vybrali byste si z nabídky? -
Další fotky
Vybrali byste si z nabídky? -

Zdejší kadeřnické salóny nabízejí pro muže i ženy až 15 státem schválených účesů. Pozoruhodný je ale fakt, že se žádný ze stylů pro muže ani z daleka nepřibližuje odpovídajícímu výraznému střihu upřednostňovanému diktátorem Kim Čong-unem. Ten nechal striktně nařídit v roce 2015 všem mužům v zemi, aby kopírovali jeho účes s omezující délkou vlasu na maximálních 20 mm. Ženám bylo zase doporučeno kopírovat styl účesu jeho ženy Ri Sol Ju.

Cestovatel nafotil každodenní život v Jižní Koreji a KLDR. Rozdíly jsou šokující

Koneckonců můžeme být rádi za zemi, ve které žijeme. I přes nesouhlas s některými názory ze stran politiků jsme na tom zatím stále dobře. Alespoň co se svobodné volby oblékání a střihu vlasů týče. Dokážete si představit, jak by vypadali muži u nás v případě zdejšího nařízení ke shodě s panem prezidentem?

 

Komentáře