Anarchisti, kteří si přejí, aby svět shořel. Nebo druhá možnost, jen si užívají každý den. Je spousta mužů, kteří zvládají klasiku. Vypadají v obleku skvěle a vrchol extravagance jsou pro ně jinak barevné tkaničky u bot.

Pak ale existují tací, kteří jdou dál. Styl oblékání mají natolik výrazný, že je někteří považují za nevkusné šílence. I v této skupině se ale ukrývá specifická odrůda mužů, kteří opravdu působí, že dělají něco, co je pro ně přirozené.

Co z nich dělá volnomyšlenkáře? To, že nikdy nevíme, co od nich čekat. Když má totiž někam přijít David Gandy, všichni dokážeme předpovědět, jaký oblek si vezme. To samé ale vůbec neplatí třeba o Pharellu Williamsovi. A několika dalších.

Jared Leto – mužský ekvivalent Lady Gaga

Na jednu stranu drsný a vizionářský rocker, na druhou stranu módní extremista. Jeho sebevědomí a sebejistota dělají drtivou část celého výsledku, protože i díky tomu dokáže měnit vlasy tak dramaticky. Jeho výběr oděvů je natolik specifický, že si zaslouží místo v síni slávy. Obrovské plus je navíc to, že není očividně attention whore a nemá zapotřebí jen na sebe upozorňovat.

Inspirace: Jak by se oblékalo dítě Ježíše a Marie Antoinette?

Nick Wooster – věk je jen číslo

Začínal jako módní blogger a stala se z něj naprostá ikona. Nick byl jeden z prvních, který začal revolucí stříbrných lišek. Do té doby bylo několik výjimečných mužů v „určitém věku“, kteří vypadali stylově a oblékali se specifickým způsobem. Až on ale ukázal tento um milionům mužů. Že se obléká občas mladě? Že zkouší nové věci? No samozřejmě, život je totiž krátký. Vyholené strany, kérky, tenisky, vous a posilovna až do sedmdesáti. To je budoucnost většiny z nás, alespoň doufejme. My budeme úplné jiná generace dědečků.

Inspirace: Chci se oblékat jako Nick, nebo vypadat jako princ Charles?

Pharell Williams – Univerzita Kárlova

Pharell je jeden z oblíbenců Karla Lagerfelda a má jeho školu. Chodí přehlídky Chanel a díky tomu získává jiný pohled na módu. Nevadí mu slévat dohromady genderové normy, pokud výsledek vypadá dobře. A tím není myšlena jen růžová, ale i taková záležitosti, jako je perlový náhrdelník, dokáže vypadat relativně mužně. A pokud v očích někoho ne mužně, stylově rozhodně. Pharell neobléká extrémní střihy nebo materiály. Většina jeho šatníků je v podstatě obyčejná a odlišují se pouze barvami nebo doplňky.

Inspirace: Co byste normálně oblékl, ale v tom nejšílenějším designu.

Conor McGregor – chlapa dělá sebevědomí

I ten nejdrsnější chlap, jakého si umíte představit si může obléknout květinový vzor. Právě on může, protože jeho sebevědomí nebude mít problém vydržet červený oblek, bílý kožich nebo cokoliv jiného. Čímž dokázáno, že muže nedělá oděv, ale jeho schopnost vydržet rány od Mayweathera. Vždycky.

Inspirace: Jak by se v dnešní době oblékal císař Nero, kdyby nebyl šílenec.

Richard Biedul – Netradiční silueta

Richard je původně model, ale jako každá bytost s osobitým stylem rozšířil hranice své působnosti. Ve světě modelingu totiž vyžaduje více osobitosti, aby člověk prosadil více, než svůj obličej nebo tělo.

Richard je inspirující pro to, že naprosto odporuje obecnému pojetí toho, jaká by měla být silueta. A v důsledku toho je mu rozhodně neuvěřitelně pohodlně. Jeho široké kalhoty, volné košile ale dobře padnoucí saka jsou kapitola první, jeho využití omezené palety barev je kapitola druhá.

Inspirace: Jak by se oblékal bezdomovec, kdyby mohl nakupovat v COSu?

Mark Zuckerberg – Uniforma Uniforma Uniforma

Módní volnomyšlenkářství neznamená pouze jít do toho extravagantního extrému, ale jít i na druhou stranu kyvadla. Mark je volnomyšlenkář protože ho móda vůbec ale vůbec nezajímá, a to ve světě, kde jej pořád někdo fotí. Možná proto, že to pro něj není priorita.

Inspirace: Nakupujte tak, jako že máte ráno na oblékání deset sekund.

Komentáře