Slovo gentleman znamená pro každého něco jiného a má v dnešním světě mnoho podob. My ho ale vidíme jako slušného, cílevědomého muže, který má styl, umí se chovat a ví, co má rád. Určitě někoho takového máte v životě, a pokud si nevíte rady co jim koupit, vybrali jsme pár univerzálních dárků, se kterými nešlápnete vedle.

Pořádný papír

Nemyslíme, že půjdete a koupíte balík do kopírky. Právě naopak. Klasický papírový diář s koženou vazbou, dopisní papíry, děkovné karty nebo zápisníky. To jsou doplňky stylu, které nikdy nenahradí žádný digitální screen, počítač nebo aplikace.

Zápisník z cognac kůže, LEUCHTTURM1917.

Kroužkový diář z bizoní kůže, Antorini.

Kroužkový diář z černé kůže, Antorini.

Měkké dárky jinak

Jako děti jsme všichni nesnášeli „měkké“ dárky, protože znamenaly oblečení. Jakmile ale člověk dospěje, najednou je začne oceňovat více a více. Pokud si nejste naprosto jistí, nekupujte nic ready-to-wear. Pokud vybíráte dárek pro tchána nebo šéfa, asi není úplně vhodné dávat mu svetr nebo pyžamo. Luxusní kravata, šála nebo kapesníček do klopy je ale jiná kategorie.

Hedvábný kapesníček, Antorini.

Hedvábný kapesníček, Sera Fine Silk.

Hedvábná vyšívaná kravata, Markiaro.

Něco na drink

Věnovat muži láhev ušlechtilého pití je vždycky vhodný krok. Obzvláště pokud znáte, co má rád. Dáváte tím totiž zážitek. Každá láhev se ale jednou vypije, a tak je dobré přihodit do tašky ještě něco jiného. Placatka je často zapomínaný geniální vynález. Nejenže máte drink kdykoliv, kdy je potřeba, pokud ji nosíte v náprsní kapse, bude vás i chránit před atentátem.

Kožená placatka, Aspinal of London.

Karafa na whisky, Topázio.

Nerezová láhev s koženým pouzdrem, Aspinal of London.

S kůží na trh

Kožené dárky mají jistou auru luxusu a kvality, to je každému jasné. Když Umberto Eco získal svůj první vysokoškolský titul, dostal od své tehdejší přítelkyně koženou aktovku, aby dobře započal kariéru. A jak to fungovalo! Nemusíte jít jen do aktovek. I portfolio nebo dobrá peněženka udělají svoje, ale vždy se držte toho, co daný člověk sám nosí.

Stolní set, Aspinal of London.

Černé kožené portfolio, Aspinal of London.

Kožená aktovka, Antorini by Markiaro.

Komentáře