Svatý Valentýn je pro jednoho romantickým svátkem, pro jiného psychicky náročným dnem s datem 14. února. Pokud vás to víc než do květinářství táhne do lesa a máte navíc třeba i vášeň pro hon, nadělte si tento valentýnský dárek.

V Audemars Piguet loni oslavili čtvrtstoletí kolekce Royal Oak Offshore. Za šestadvacet let se z této robustní časomíry stal fenomén oblíbený napříč všemi generacemi mužů. Letošní novinkou je trojice maskáčových modelů s 44mm pouzdrem a automatickým nátahem, přičemž rotor tohoto automatu lze pozorovat skrze safírové dýnko. Na číselníku s motivem Mega-Tapisserie jsou sčítače chronografu uspořádány na pozicích 9 a 6, na dvanáctce je menší mimostředná sekundová ručka. Na třetí hodině pak kruhová apertura hlásá, kolikátého dnes právě je. Každá ze tří stylových variant je limitovaná počtem 400 kusů.

Hnědá ideální do pouště

Model s referencí 26401RO.OO.A087CA.01 je jako jediný obdařen pouzdrem z 18kt růžového zlata. Ručky, indexy a barvy sčítačů chronografu ze stejného materiálu jim dodávají sofistikovaný vzhled. Hnědá luneta, šroubovací korunka a tlačítka chronografu jsou z keramiky, která je mimochodem sedmkrát pevnějším materiálem než ocel. Maskáčový kaučukový řemínek lze vyměnit za hnědý, který je také součástí balení.

 

Modrá verze do zimních krajin

Asi s nimi na polární kruh nepojedete, ale k džínům se hodí skvěle. Reference 26400SO.OO.A335CA.01 má modrý číselník, automat s rezervou chodu 50 hodin je uložen v ocelovém pouzdře, luneta, korunka a tlačítka chronografu jsou opět z keramiky.

Se zelenou do lesa

Opravdovou kamufláž nabídne reference 26400SO.OO.A055CA.01. Ocelové pouzdro, detaily z keramiky, černý vnitřní kroužek číselníku s tachymetrickou stupnicí a vodotěsnost 100 metrů z nich dělají atraktivního společníka na čekané. Stejný strojek s chronografem jako u předchozích dvou modelů má výkonnou setrvačku s frekvencí 3 Hz. Maskáčový kaučukový řemínek lze vyměnit za khaki verzi.

+ Bez výčitek svědomí

Budiž. V den zamilovaných je vhodné myslet i na NI. S hodinkami Omega De Ville Trésor se žena vašich snů může maskovat též. Třeba ji konečně ukecáte na kemping či safari. Nově jsou k dámské kolekci Trésor dostupné maskáčové řemínky, které doplňují hodinky o průměru 36 či 39 mm v ocelovém či zlatém pouzdře.

Kateřina Daňková

Československé letecké hodinky znovu na scéně

Komentáře