To, že na vzdělání nezáleží, má na paměti každý neúspěšný člověk v této zemi. Důležitější je totiž praxe a životní zkušenosti, kterými se můžete ohánět v hospodě i na sociálních sítích. Hlavní je mít svou hrdost a dát ji všem pražským kavárenským volům na odiv.

Není nad pořádné vzdělání

Napsat si na Facebook do kolonky vzdělání, že jste absolvoval Vysokou školu života, by nemělo být jen tak. Správný absolvent tohoto zásadního vzdělání, které je typické pro Českou republiku, by měl splňovat jakési desatero, přes které zkrátka nejede vlak. A nyní si můžete položit otázku, jestli jste vážně hoden toho, říkat o sobě, že jste absolvoval Vysokou školu života. Ověřte se v následujících deseti bodech, které můžeme tedy pojmenovat jako životní desatero.

FOTO: 16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života

16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - věra 216 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - tikovi16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - matečák16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - epka wikipedia16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - rozner čt
Další fotky
16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - karel prima16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - jožka fb16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - mačkáš mi hada16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - věra16 potenciálních adeptů, kteří by měli vystudovat Vysokou školu života - TV-NOVA

1. Rok na pervitinu

Jestli jste nebyl závislý alespoň rok na pervitinu a nepřezdívají vás ve čtvrti, kde bydlíte, jako rychlonožka, tak nesplňujete životní desatero.

2. Rok v base nebo alespoň podmínka

Správný absolvent VŠŽ by bezesporu měl strávit nějaký čas ve vězení, být souzený, mít podmínku za krádež nebo výtržnosti. Anebo by měl strávit alespoň pár nocí na záchytce. Jinak to přece nejde.

3. Exekuce

Kdo v tomhle státě nikdy nedlužil, ať hodí kamenem. A kdo si nevzal 5 půjček najednou, a pak je zapomněl splácet, tak také. Důležitá součást životního vysokoškoláka, která utváří charakter.

4. 10 let nočních ve fabrice

Makat ve fabrice dvanáctky noční by mělo patřit k základním pilířům absolventa Vysoké školy života. V podstatě je to argument na vše při debatě v hospodě i na sociálních sítích. Na to v podstatě ani nikdo nemůže nic říct.

5. Denní sledování TV Nova

Když od pondělí do pátku sledujete denně televizi Nova v pořadí Ulice, Televizní noviny a Ordinace v růžové zahradě, nikdy tím nemůžete nic zkazit. Tyto tři pořady vám totiž dodají vaši pravidelnou dávku emocí a stane se z vás vyrovnaný člověk s vysokým EQ.

6. PETka Braníka z gauče

Kdo denně nevypije vleže na gauči alespoň jednu PETku Braníka denně, není chlap. Slogan „Pivo v každé lahvi“ je lidový a na nic si nehraje, stejně jako absolventi Vysoké školy života.

7. Tykání si s paní na pracáku

Jste na úřadu práce jako doma? Úřednice, která vás má na starost, si s vámi tyká a oslovuje vás křestním jménem? No tak to jste náš člověk.

8. Prohra nejedné výplaty na bednách

Říká se, že kdo neprohrál alespoň jednu výplatu v automatech ve svém životě, nemá nárok si na Facebook do kolonky vzdělání dávat Vysokou školu života. To je svatá pravda, přes kterou nejede ani vlak na černo.

Je tu období výplat – automaty jsou nakrmený a konečně dávaj

9. Radši pivo & cigára než jídlo

Zlaté pravidlo absolventa VŠŽ je, že za poslední peníze si člověk musí vždy pořídit alkohol a cigarety, a to i kdyby nebylo na chleba.

10. „Hele Nguyen, dej mi deset vajec a půlku chleba.“

Základním pravidlem je nechovat se uctivě k cizincům a být k nim drzý, protože my jsme tady přece doma. Kvůli slušnýmu chování jsme přece na Říp nelezli a při Mešitě neronili slzy.

Ferrari Lakatoš

Komentáře