I absolventi Vysoké školy života se selským rozumem by rádi jezdili po placených dálnicích v ČR. Problém je však ten, že za ně nechtějí platit, a tak nyní vytvořili online petici, kterou Podepsalo přes 5 milionů lidí. Stojí si za tím, že by placené dálniční úseky měly být zdarma.

Za placené dálnice platit nechceme

„Když sem poprvý najel omylem na placenou dálnici, přišlo mi to super. Rovná a hladká silnice, kde můžete jet rychle a dostanete se daleko za krátkou dobu. Pak mě ale zastavili policajti a dali mi na místě pokutu 3 tisíce!!! Kvůli tomuhle jsme na Václaváku cinkali klíčema?“ vypráví svůj zážitek 40letý Milan z Ústí nad Labem, který je v současné době nezaměstnaný, ale v roce 2013 prý rok v kuse pracoval na černo jako přidavač na stavbě. I pan Milan se totiž stal součástí aktuální online petice, kterou organizuje sdružení přátel selského rozumu. V petici si lidé stěžují na to, že na placených dálničních úsecích musejí mít dálniční známku, kterou si musí koupit.

Brněnští vědci přišli na to, že selský rozum mají jen selata. Voliči SPD zuří

„Já odjakživa říkám – silnice jako silnice. Tohle je od našeho státu prasárna. Když důchodci můžou jezdit skoro zadarmo MHD, tak proč bysme my nemohli jezdit po placenejch dálnicích zadarmo?! Bohatě přece stačí, když si kupujeme benzín a platíme pojištění a opravy. Tohle už je vážně moc,“ stěžuje si pan Honza v komentářích pod článkem od Parlamentních listů. A podobným stylem se vyjadřují i další a další lidé, kterým se současná situace na silnicích vůbec nelíbí.

Milanovi, Honzovi a dalším odhadem 5 milionům lidí v této zemi se nelíbí, že musí platit za to, že mohou jezdit po placených dálnicích. Otázkou je, co bude dál. „Uvažujeme nad tím, že všichni najednou vjedeme na dálnici a tím je zablokujeme. Samozřejmě, že bez placených známek. Jsme Češi a na silnice zdarma máme právo. Migrantům a nepřizpůsobivým se tu platí všechno a na náš se opět kašle,“ zaznělo od tiskového mluvčího sdružení přátel selského rozumu.

Jak tohle dopadne, bohužel nevíme, ale už teď to vypadá jako pořádná zábava. Stejně jako tento článek, který je pouze satira.

Ferrari Lakatoš

Komentáře