Herny a kasína jsou už skoro měsíc zavřená, takže nám nezbývá nic jiného než truchlit a doufat, že se všechno brzy vrátí do starých dobrých bedňáckých kolejí. To ovšem neznamená, že nemůžeme hrát online, což s velkou pravděpodobností spousta z nás dělá. Jenže bedna je bedna. Naštěstí existuje jedna možnost, jak si zahrát bedny. A je dostupnější než si myslíte.

I vy si můžete pořídit vlastní bednu

Věděli jste, že bedny jsou tu s námi od konce 19. století? Je to tak. Vynálezcem výherních automatů je totiž německý imigrant Charles Fey, který s tímto nadčasovým objevem vyrukoval v americkém San Francisku. Sestrojil totiž přístroj se třemi válci a pěti symboly. Konkrétně šlo o list, podkovu, diamant, srdce a zvon. Jakmile někdo „zatočil“ bednu a sešli se v řadě 3 stejné symboly, tak vyhrál. V té době jste však mohli vyhrát maximálně 50 centů, což byla na tu dobu poměrně velká částka. A tak se postupně rozšiřoval sortiment. Lidé vyráběli stále lepší a lepší bedny s všemožnými symboly, kombinacemi a válci. O 20 let později už byla mechanická bedna běžnou součástí kdejaké kavárny v USA. A tímto způsobem se automaty ve 20. století postupně rozšířily do celého světa.

FOTO: Ty nejlepší bedny z 90.let

Ty nejlepší bedny z 90.let - alex bazošTy nejlepší bedny z 90.let - bazoš voodooTy nejlepší bedny z 90.let - big dealTy nejlepší bedny z 90.let - black magicTy nejlepší bedny z 90.let - daytona
Další fotky
Ty nejlepší bedny z 90.let - discoverTy nejlepší bedny z 90.let - lucky starsTy nejlepší bedny z 90.let - megalinesTy nejlepší bedny z 90.let - vejk

O tom, jak se dostaly první výherní automaty do Československa si povíme jindy, jenže my řešíme současnou situaci. Hraní beden je v českém národu v podstatě spjato od dob Rakouska-Uherska. Takže si představte, že přes sto let si tu vesele hrajeme v podstatě denně bedny a najednou se objeví nějaký virus, který vše zakáže. Češi jsou chytré hlavy a vždy si poradí se vším, a proto jsme přišli na naprosto geniální nápad, který hravě předčí rady typu: „Hrajte bednu online“.

Díky několikadennímu pátrání po internetu jsme na to konečně přišli. Na bazarovém portálu typu Bazoš nebo Sbazar totiž lidé běžně prodávají staré výherní automaty z 90. let, které jsou funkční. Takže si je můžete jenom doma zapojit, vytáhnout drobné a začít hrát co hrdlo ráčí. A když vám dojdou peníze, tak nezoufejte. Stačí si odemknout kasičku a jste opět na svém. To je v podstatě perpetuum mobile, které vám nikdo neporadí. Sice nic nevyhrajete, ale na druhou stranu taky nic neprohrajete.

Hrát bednu z 90. let je v podstatě něco jako jezdit veteránem. Má to styl a pocit je to k nezaplacení. Taková solidní bedna se dá navíc koupit třeba i za 2 tisíce. Navíc se vám bude hodit i jako součást vašeho interiéru. Má to totiž styl. Kdo z vás si může říct, že má doma v obýváku svou vlastní bednu?

Ferrari Lakatoš

Komentáře